Sigma na jaře poprvé vyhrála

01.03.2004 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc na jaře poprvé vyhráli. Sice měli v utkání 19. kola Gambrinus ligy proti Příbrami sami dost šancí, ale ke třem bodům jim musel pomoci vlastní gól hostujícího Žemlíka. První půlka Sigmě vyšla dobře, ale vedla jen jedna nula. A pak se při každém centru hostí musela obávat vyrovnání. Ale Hanáci dokázali vzadu udržet nulu ve třetím utkání v řadě a zaslouženě vyhráli. SK Sigma Olomouc - Příbram 1:0 (1:0) Domácí tým v prvním poločase nechal zapomenout na trápení proti Jablonci z před dvou týdnů. V 6. minutě moc nechybělo ve skluzu Reiterovi na přihrávku Babniče, po třech minutách mířil Babnič z otočky jen na střed do koše připraveného brankáře. Sigma byla plná chuti do hry. To potvrdil v 19. minutě Reiter. Od půlky zatáhl balon až do vápna, tísněn bekem v pádu vystřelil a balon proskákal těsně vedle levé tyčky. Po pěti minutách namazal Špiláček kolmičku do vápna pro Babniče, který nastřelil vybíhajícího brankáře. Hrálo se převážně na půlce hostí, kteří nakonec čisté konto do pauzy neudrželi. Babnič po sraženém trestňáku načechral do šestnáctky a Žemlík hlavou přelstil vlastního brankáře. V úvodu druhého poločasu zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by Sigma měla mít s Příbramí nějaké komplikace. V 51. minutě Urbánek kopal přímák z devatenácti metrů, ale přestřelil branku. V 58. minutě to v obraně hostí hned dvakrát hořelo. Gólman Pařízek musel nejprve daleko z vápna hasit před Urbánkem a po dalším balonu za obranu i před Babničem. V 60. minutě dostal Babnič další ukázkovou kolmici. Šel sám na branku, Pařízek zahrál rukou mimo vápno, ale... Pomezní Drastík si vymyslel ofsajd, takže místo červené pro příbramského brankáře a přímáku Sigmě se hrálo dál. To hostům na chvíli pomohlo. Hned z protiútoku střílel tvrdě Novák, ale Vaniak na první nemohl překvapit. Vzápětí ale Vaniak zaspal při centru, naštěstí pro Sigmu však Cesarec hlavou mířil hodně špatně. Přesnější byl v 66. minutě Otepka, ale ani on bombou z přímáku na první nemohl Vaniaka přelstít. Dvacet minut před koncem si mohli Hanáci zařídit poklidné dohrání utkání. Babnič se protáhl kolem dvou příbramských beků, vletěl do šestnáctky. Z úhlu zkusil obstřel, ale těsně minul. Přihrát volnému Urbánkovi, mohla Sigma předem slavit. Tak měli hosté ještě jakousi naději. Příbram poslala do hry všechny vysoké hráče, které našla na lavičce, ale zmohla se jen na dvě slabé střely na střed. V nadstaveném čase ještě pálil na druhé straně Vyskočil, jeho bomba z úhlu však byla hodně nepřesná. Branka: 43. Žemlík vlastní. Rozhodčí: Čecháček - Kašný, Drastík. Diváků: 4013. Sigma: Vaniak - R. Hubník, Hudec, Kučera, Caha - Randa (63. Vyskočil), Zbožínek, Špiláček, Urbánek (88. M. Hubník) - Reiter, Babnič (90. Ševela). Trenér Petr Uličný. Příbram: Pařízek - Mácha, Riegel, Turtenwald - Otepka, Novák, Birhanzl (65. Formánek), Rychlík - Mendy, Žemlík (86. Loseille), Cesarec (74. Jendruščák). Trenér František Kopač.