Sigma na Kypru zdolala Soul

09.02.2005 / A tým

Druhý ze čtyř přípravných zápasů na kyperském herním soustředění mají zdárně za sebou fotbalisté prvoligového SK Sigma Olomouc. Hanáci porazili na hřišti Alfa Sport v Larnace korejský tým FC Soul 3:1, dvakrát se trefil útočník Michal Hubník. SK Sigma Olomouc – FC Soul 3:1 (1:0) Na vynikajícím hřišti za neustálého nárazového větru a teploty čtrnáct stupňů celsia hrála Sigma se silným protivníkem. FC Soul skončil v korejské nejvyšší soutěži na čtvrtém místě. Korejci své kvality předvedli proti českému týmu na Kypru, již v neděli porazili Jablonec 4:1. Hanáci začali proti větru a byli aktivnější. Branku Soulu ohrozili ve 3. minutě Pečnik, v 7. Babnič, v 9. Kobylík a v 17. M. Hubník. Ten si dal za další dvě minuty repete a po přihrávce Prekopa nedal brankáři Asiatů šanci. Zvýšit poločasové vedení mohl ještě Pečnik, ale jeho tvrdá střela prosvištěla těsně vedle šibenice. Deset minut po přestávce se zjevil sám před brankářem Bednář, ale svou šanci neproměnil. Stejně dopadl i v 61. minutě M. Hubník. Soul však také zlobil a v 67. minutě bylo vyrovnáno. Ale Sigma šla, stejně jako v prvním utkání proti CSKA Sofia (3:2), za vítězstvím. Už v 69. minutě poslal Bednář do brejku Janotku, ten zachoval chladnou hlavu a přeloboval vybíhajícího gólmana. Střelec druhé branky Sigmy v utkání byl i nadále aktivní. A právě z jeho centru v 83. minutě přidal Korejcům třetí branku hlavou Michal Hubník. V sestavě Sigmy znovu chyběli marodi R. Hubník a Vaniak, spolu s nimi i rekonvalescent Kučera a slovenský reprezentant Reiter. „Trenér Uličný nechal odpočívat Zbožínka se Špiláčkem. Tentokrát dal šanci pro celý zápas ve středu zálohy Prekopovi s Rýdelem a celý zápas také nechal na hrotu Michala Hubníka. Ten se mu za důvěru odvděčil nejen kvalitním výkonem, ale především střeleckou úspěšností. Tým znovu dokázal soupeře po vyrovnávací brance zlomit, za zodpovědný a pracovitý výkon si vítězství rozhodně zasloužil,“ řekl sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček. Další utkání hraje Sigma v pátek proti bulharskému Litexu Loveč. Branky :19. a 83. M. Hubník, 69. Janotka. Rozhodčí: Sergej Martinov (Rusko). SK Sigma: I. poločas: Blaha – König, Kovář, Hudec, Škerle – D. Kobylík, Rýdel, Prekop, Pečnik – M. Hubník, Babnič. II. poločas: Černý – Randa, Kovář, Hudec, Škerle – Janotka, Rýdel, Prekop, Glos – M. Hubník, Bednář. Trenér Petr Uličný.