Sigma na Spartě prohrála, ale se vztyčenou hlavou

11.11.2006 / A tým

Značně oslabená Sigma předvedla na Letné proti Spartě srdnatý výkon, ale na rozdíl od domácích žádnou ze svých velkých šancí nepromněnila a smolně podlehla 1:0. Do Prahy nepřicestovala téměř polovina základní sestavy Olomouce z důvodů zranění (Onofrej, Horáček, Hartig, M.Hubník), nemoci (Randa), či disciplinárního trestu (Flachbart). Značně omlazený tým Sigmy se do Sparty zakousl s vervou a obraz hry v první půli byl poměrně vyrovnaný. Když už se zdálo, že poločas bez šancí je u konce, nezkušená obrana Hanáků (Vepřek, Komárek, Hubník, Škerle) chybovala, Švýcar Lustrinelli zleva přesně našel nikým nekrytého Doška a ten bez větších potíží překonal bezmocného Vojáčka. Gól do šatny olomoucké nerozhodil a po přestávce dokonce soupeře zvučného jména přitlačili před jeho pokutové území. Tlaku mohl dát gólovou podobu Vojtěch Štěpán v 56.minutě, kdy mu krásnou křížnou přihrávku adresoval Melinho. Reprezentant v bráně Sparty Blažek je likvidací sólových nájezdů vyhlášený a své pověsti dostál i nyní, když záložníkovi Sigmy zmenšil střelecký úhel a nájezd kryl. Další personální pohroma postihla Sigmu v 64.minutě, kdy požádal o vystřídání kulhající Roman Hubník, zraněn po zákroku Lustrinelliho. O dvanáct minut později měl na kopačce gólovou pojistku autor jedinné branky Došek, Pospěchovu nahrávku do šance však zužitkovat nedokázal. Všichni svatí stáli při Spartě v minutě 79., kdy si duo Štěpán-Blažek svůj minisouboj zopakovalo a i tentokrát zvítězil strážce rudé sítě. Míč odražený do pole ještě napálil směrem k bráně Kaščák, jeho pouť však ukončil obličej stopera Řepky. Závěr patřil statečně bojující Sigmě, domácí však tlaku zuby nehty odolali a po roce a půl se vrátili na čelo ligového pelotonu. Podrobný záznam zápasu, sestavy a statistiky najdete v sekci Termínová listina - online přenos.