Sigma na závěr sezony prohrála doma se Slavií

01.06.2003 / A tým

Sigma na závěr sezony prohrála doma se Slavií Fotbalisté SK Sigma Olomouc se se sezonou rozloučili domácí prohrou. Slavii Praha na Andrově stadionu podlehli nula dva, ale mohli být alespoň částečně spokojeni za dobrý výkon v poli. Jejich soupeř byl ale na rozdíl od nich v koncovce téměř stoprocentní. SK Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:2 (0:1) První vyloženou šanci zápasu měla Sigma. V 9. minutě našel Vlčkův centr Kučeru, ale ten trefil jen připraveného brankáře hostí. Po minutě zkusil překvapit gólmana Černého lobem z více než čtyřiceti metrů Reiter, ale slavistický brankář stihl zakročit. Ve 12. minutě zaútočili hosté středem, na hranici ofsajdu zpracoval mezi beky míč Kuka a hosté po jeho střele k tyčce vedli. Ve 25. minutě mohlo být srovnáno. Reiter šel sám od půlící čáry, před vápnem se lehce zbavil Petrouše, vystřelil nechytatelně, ale trefil jen břevno nad levou šibenicí! Po dvou minutách se ocitl sám před vápnem hostí Kučera, vybíhajícího Černého zkusil obhodit skluzem, ale prázdnou bránu netrefil. Po přestávce se Sigma snažila nepříznivé skore zvrátit, ale doplácela na nepřesnosti ve finální fázi. Několikrát se jí podařilo hosty přečíslit, ale hráči před bránou se k centrovaným míčům nedostávali. Druhou střelu hostí mezi tyče zařídil v 59. minutě Vachoušek, ale brankáře Vaniaka nemohl překvapit. Další stoprocentní šance Sigmy pak přišla v 62. minutě. Obrana Slavie zapomněla po závaru na Vlčka, ale ten sám před poloprázdnou bránou vypálil z voleje hodně nepřesně. Skore se neměnilo ani při nadějných hlavičkách R. Hubníka (2x) a Rozehnala po rohových kopech. V 77. minutě se diváci hodně zlobili na sudího Dvořáčka. Za faul Gedeona na Rojku v pokutovém území měl pískat penaltu. Zdálo se, že zápas skončí prohrou Sigmy nula jedna. V poslední minutě zápasu však prošel obranou domácích střídající Adauto a prostřelil Vaniaka. Hosté měli ukázkovou produktivitu, když ze tří střel mezi tyče vytěžili dvě branky. Branky:12. Kuka, 89. Adauto. Rozhodčí: Dvořáček. ŽK: Vachoušek, Kalivoda. Diváků: 4538. Sigma: Vaniak - Caha (74. Putík), Rozehnal, R. Hubník, Randa - Kučera, Ševela (34. Siegl), Špiláček, Vlček - Reiter, Vyskočil (57. Rojka). Trenér Petr Uličný. Slavia: Černý - Müller, Petrouš, Bejbl, L. Došek - Skácel, Gedeon, Dostálek, Piták (64. Kalivoda) - Kuka (74. Adauto), Vachoušek (84. T. Došek). Trenér Miroslav Beránek. www.sigmafotbal.cz