Sigma na závěr soustředění porazila Schalke

15.07.2006 / A tým

K poslednímu utkání rakouského soustředění musela Sigma cestovat 51 km do lázeňského městečka Bad Radkersburg, ležícího na hranicích se Slovinskem. Soupeřem Sigmy bylo německé Schalke 04, čtvrtý celek uplynulého ročníku bundesligy a ani v tomto utkání Hanáci v Rakousku neprohráli. Zatímco trenér Palička finišuje s utvářením kádru pro začátek ligy, Schalke startuje nový ročník až 12. srpna domácím zápasem s Eintrachtem Frankfurt. Schalke 04 – SK Sigma Olomouc 0 – 1 (0 – 0) V krásném sportovním areálu, za krásného letního počasí a před slušnou diváckou kulisou složenou především z německých fanoušků začaly oba týmy velmi vlažně. Pasivita převažovala aktivitu po celý první poločas. Na hráčích Sigmy byl až příliš patrný respekt ze zvučných jmen soupeře. V 6. minutě vyslal první střelu utkání Halil Altintop po sklepnutí Kuranyiho. Lovásik vyrazil na roh. Z něj zakončoval odražený míč stejný hráč, vysoko nad branku Sigmy. V 10. minutě se dostal na hranici pokutového území Schlake Chmelíček. Místo střelby či včasné přihrávky na Hubníka volil nepřesnou přihrávku na Onofreje. Dalších deset minut se diváci převážně nudili. Ve 20. minutě našel Lincoln obloučkem za obranu Halila Altintopa, jeho střelu obrana Sigmy zblokovala. Po další nezáživné desetiminutovce se začalo hrát konečně aktivně a diváci se začali bavit. Ve 30. minutě nejprve střílel vysoko nad branku Sigmy Bordon. O čtyři minuty později se ve vyložené brankové příležitosti objevil aktivní Halil Altintop, ale sám před Lovásikem netrefil dobře míč a ani branku. O dvě minuty poté zahrozil stejný hráč po nedorozumění obrany efektně nůžkami, ale opět minul branku. Ve 38. minutě se ohrožení branky dočkala i Sigma. Po standardce se sám před Neuerem v brance německého týmu zjevil Barcal, ale byl tak překvapen, že netrefil dobře míč. V poslední minutě 1. poločasu ještě hledal Onofrej ze standardní situace Krajčoviče, ale centr byl příliš dlouhý. Do druhého poločasu provedl trenér Schalke tři změny v sestavě, zatímco jeho český kolega pouze jednu, nevýrazného Onofreje nahradil Pulkert a výkon Sigmy začal stoupat. Ve 49. minutě předvedla Sigma krásnou akci s vyloženou brankovou příležitostí na jejím konci. Kobylík našel uličkou Štěpána, ten z brankové čáry sekl míč pod sebe na volného Chmelíčka, ale tomu míč před odkrytou brankou přeskočil nohu. V 56. minutě si o míč pohybem řekl Janotka. Krajčovič se na hranici vlastního pokutového území napřáhl, našel Janotku, ale ten se dostal z dobré střelecké pozice a navíc vystřelil slabě. O tři minuty později vybojoval ve středu hrací plochy míč Kaščák, vyslal vpřed Michala Hubníka a ten technickou střelou trefil břevno. V 61. minutě se již Michal Hubník nemýlil. Barcal vybojoval na vlastní polovině u postranní čáry skluzem míč pro rychlonohého Pulkerta. Ten jej potáhl do pokutového území Schalke, ale jeho střelu gólman vyrazil. Bohužel pro Němce pouze k osamocenému Hutníkovi, který nemohl prázdnou branku minout, 0 – 1! Domácí se po dvacet minut nedostali do žádné šance a tak trenér Slomka provedl hned trojí střídání. Aktivitou však stále hýřili Hanáci. V 70. minutě předvedli akci, které i němečtí příznivci zatleskali. Michal Hubník našel do obrany Schalke našlápnutého Pulkerta. Ten si sice v pokutovém území přišlápl míč, situaci však ustál a připravil zpětnou přihrávkou palebnou pozici pro nabíhajícího Kobylíka, který technickou střelou trefil tyč Neuerovy branky! Ve stejné minutě ohrozili Lovásika poprvé ve 2. poločase domácí hlavičkou Larsena vedle branky. V 76. minutě našel Barcal uličkou staršího z bratrů Hubníků, ten však místo přihrávky na svého kamaráda a spoluhráče Chmelíčka volil střelu, která byla zblokována jedním z obránců. O minutu později předvedli českou uličku i Němci, ale Larsen na jejím konci střílel slabě a navíc nepřesně. V 83. to domácí zkoušeli ze standardy. Halil Altintop prostřelil zeď, Lovásika nikoliv. Vyboxoval míč do bezpečí. V posledních minutách utkání se domácí snažili o vyrovnání, ale ze závaru před Lovásikem vytěžili pouze rohový kop po centru z pravé strany, který skluzem zablokoval Roman Hubník. Branka: 61. Hubník M. Sestava Schalke: Neuer Abel-Bordon (67. Hoogland)-Rodriguez (67. Heppke) Boenisch (46. Waldoch)-Kobiasvili-Lincoln (67. Baumjohann)-Bajramovic (46. Özil)-Altintop Hamit (71. Klinger) Kuranyi (46.Larsen)-Altintop Hamil Trenér: Mirko Slomka Sestava Sigmy: Lovásik Randa „K“(63.Škerle)-Hubník R.-Krajčovič-Vepřek (31.Barcal) Štěpán (55. Janotka)-Kaščák-Kobylík (82. Melinho)-Onofrej (46. Pulkert) Chmelíček (77. Rýdel)-Hubník M. (87. Rojka) Trenér: Vlastimil Palička Fotogalerii z utkání přineseme zítra.