Sigma na závěr soustředění prohrála

13.07.2002 / A tým

Sigma na závěr soustředění prohrála Fotbalisté SK Sigma Olomouc nezakončili herní soustředění v německém Trappenkampu vesele. V utkání s druhobundesligovým Lübeckem prohráli jedna čtyři, když po poločase vedli. Pak trenér Bohumil Páník prostřídal sestavu a německý tým výsledek otočil. Hanácká výprava hned po utkání vyrazila na cestu domů. SK Sigma Olomouc - Lübeck 1:4 (1:0) Ve 30. minutě šla Sigma do vedení. Po rohovém kopu byl faulován David Rozehnal a nařízenou penaltu proměnil Patrik Siegl. Do druhého poločasu Sigma nastoupila se čtyřmi změnami v sestavě, čehož soupeř využil ke vstřelení čtyř branek. "První poločas jsme zvládli velmi solidně, byť jediná branka padla z pokutového kopu. Zápas jsme vzali jako poslední test hráčů širšího kádru, proto jsme o poločase čtyřikrát střídali," řekl k utkání asistent trenéra SK Sigma Augustin Chromý. "S prvním poločasem jsme byli spokojeni. Pak jsme stáhli ze hry Špiláčka, Putíka, Urbánka a Cahu, kteří ve středu proti Berlínu hráli celý zápas. Druhý poločas nás potom trošku zklamal," poznamenal Chromý. Mimo prohry ještě nazlobila realizační tým jedna nepříjemnost. "Brankář Kjučukov chytal poprvé po zranění a hned si ho obnovil. Ani nemohl odkopávat od brány," podotkl Chromý. "Mimo Kjučukova má ještě lehčí zranění Gába, jinak jsou všichni hráči v pořádku," dodal. Výprava olomouckých fotbalistů měla vyrazit k návratu domů dnes, ale zpět do České republiky odcestovala bezprostředně po utkání s Lübeckem. "Rozhodli jsme se plán změnit a vyjet už po zápase. Budeme na cestě přes noc, po návratu domů bude následovat výklus a regenerace," dodal Chromý. Hráči pak budou mít až do pondělí volno. Další přípravné utkání hraje SK Sigma Olomouc ve středu proti druholigovému 1. HFK Olomouc. Původně se mělo hrát ve Slatinicích, ale střetnutí bylo přesunuto na Andrův stadion (17.00). Branka Sigmy:30. Siegl (pen.). Sigma: Kjučukov - Špiláček (46. Spáčil), Rozehnal, Kučera, Caha (46. Zbožínek) - Putík (46. Krpec), Petrenko (73. Hudec), Kováč, Siegl, Urbánek (46. Černý) - Vlček (73. Vyskočil). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 13. července 2002