Sigma naložila Nitře tři branky

16.02.2010 / A tým

Po návratu z tureckého soustředění hrála Sigma přípravný zápas opět v domácích podmínkách. Na umělou trávu si pozvala čtvrý tým slovenské ligy, FC Nitra. Sigma šla do vedení již v páté minutě, kdy se po centru Janotky z pravé strany prosadil hlavou na zadní tyči číhající Hořava. Další šanci měla Sigma v šestnácté minutě, kdy si se stopery pohrál Šultes, brankář Hroššo však jeho střelu chytil. Šanci měl také Ordoš, jehož vysunul Hořava, sám před Hroššem ale minul. Druhou branku vstřelil ve 26. minutě Šultes. Škerle z vlastní poloviny vyvezl míč až do šestnáctky Nitry, kde přiťukl Petrovi. Mladý olomoucký útočník poté namazal lépe postavenému Šultesovi a s přehledem překonal Hrošša. Pavel Šultes tak zaznamenal první branku ze hry v přípravných zápasech. Příležitost ke skórování měla v prvním poločase i Nitra. Po akci Hodúra se zablýskl zákrokem Tomáš Lovásik. Následně Sigma rozehrála přes Škerleho a Schulmeistera až k Šultesovi, který ale přestřelil. Pavel Šultes byl velice aktivní, další branka mu ale přána nebyla. Těsně před koncem neproměnil ani na dvakrát příležitost po centru Jana Schulmeistera. Celý první poločas byla Sigma velice aktivní a početné obecenstvo ji obdařilo mnohdy i potleskem. Ve druhém poločase Sigma prostřídala sestavu a na umělý trávník tak vyběhla zcela nová jedenáctka. První větší šanci měla Nitra, Blaha však výtečně kryl. O dvě minuty později po levé straně zatáhl míč do vápna Kazár, našel na penaltě Navrátila a ten střelou pod břevno zvýšil již na 3:0. V jedenašedesáté minutě zabojoval na pravé straně Koutný, přes Štěpána se dostal míč k Navrátilovi, s jehož střelou si Hroššo poradil. Na šance chudší druhá půle se spíše dohrávala a Sigma si pohodlně dokráčela pro jasné vítězství. SK Sigma Olomouc - FC Nitra 3:0 (2:0) Branky: 5. Hořava. 26. Šultes, 59. Navrátil. Diváci: 250 Sestava SK Sigma, 1. poločas: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický - Bajer, Hořava - Schulmeister, Ordoš, Petr - Šultes Sestava SK Sigma, 2. poločas: Blaha - Koutný, Komárek, Murin, Onofrej - Heidereich, Nuc - Kazár, Navrátil, Štěpán - Pospíšil