Sigma nejprve remizovala, pak prohrála

10.01.2009 / A tým

SK Sigma Olomouc remizoval v Brně v rámci Tipsport ligy se slovenskou Dubnicí 1:1, v dalším duelu pak podlehla Brnu 2-4. Dubnica – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1) Slovenský soupeř byl nalosován jako papírově domácí a mohl být rád, že první poločas prohrál jen o jednu, navíc vlastní, branku. Sigma totiž měla v prvním díle utkání spoustu šancí. V 7. minutě si dal vlastence po centru Onofreje Ondráš, kterého důrazně atakoval Janotka. Ve 20. minutě pálil nepřesně Michal Hubník. Po dalších třech minutách vyslal s chutí hrající Melinho do tutovky Vojtu Štěpána, ale ten pouze nastřelil vybíhajícího brankáře. Deset minut před přestávkou načechral znovu zleva Laco Onofrej. Na přetažený míč si naběhl Tomáš Janotka, jenže pálil pouze do tyčky. Ve 42. minutě hlavičkoval nepřesně Darko Šuškavčevič. Slovenský tým v prvním poločase naši k ničemu nepustili. S výjimkou několika standardních situací se brankář Tomáš Lovásik nudil. Ve 47. minutě se opět dral do šance rychlonožka Štěpán. Ale místo koncovky volil zbytečnou kličku, která mu nevyšla. Dubnica se dostala dvakrát k přesnému zakončení. Napřed po rohovém kopu vypálil bombu do břevna Zápotoka. Pak, v 61. minutě, Kuzma využil okénko v hanácké defenzivě a přeloboval vybíhajícího brankáře Lovásika. To byly jediné dvě nebezpečné akce, které Sigma soupeři dovolila. Dát vítěznou branku jsme mohli, ale bohužel žádnou z akcí jsme nedotáhli do gólového efektu. Nejblíže k tomu bylo po ráně Melinha, který šla těsně vedle a pokusu Michal Hubníka zblízka, ten zastavila pravá tyčka. K poslednímu zápasu nastoupili hráči Sigmy tentýž den od 16:00 proti Brnu. „V prvním poločase jsme hráli velice dobře, na to že to je příprava. Měli jsme tam nějaké šance, ale neproměnili jsme je. Soupeř tam měl jednu šanci, kterou proměnil. Po přestávce už to ale byla jenom taková trápená,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Branky: 61. Kuzma – 7. vlastní Ondráš Rozhodčí: Adámek – Kordula, Možíš SK Sigma: Lovásik – Rossi (46. Javůrek), Šuškavčevič, Škerle, Onofrej – Melinho, Kaščák, Hořava (77. Němčák) – Janotka, Hubník, Štěpán (77. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka. 1.FC Brno - SK Sigma Olomouc 4:2 Do druhého zápasu nasadil trenér Psotka zbývající členy kádru, kteří neodehráli první duel. Sigma šla do vedení v osmnácté minutě, kdy se prosadil Pospíšil. Hanáci však své vedení opět neudrželi, když čtyři minuty před koncem poločasu srovnal Kalivoda. Ve druhém poločase se podařilo Sigmě jít ještě jednou do vedení. Centr Machalického si srazil do vlastní sítě Jílek. Za Brno však poté nejprve vyrovnal Čoupek a v 73. minutě Lira z penalty poslal domácí do vedení. Sedm minut před koncem upravil na konečných 4-2 Tomáš Došek. Branky: 41. Kalivoda, 70. Čoupek, 73. Lira (pen.), 83. Došek - 18. Pospíšil, 56. vlastní Jílek SK Sigma: Bárta - Ulma (56. Machalický), Hudec, Komárek, Heidenreich - Štětina (70. Šichor), Nepožitek - Nuc, Pospíšil, Petr - Doležal (80. Nekuda).