Sigma neměla s Blšany problémy

27.09.2004 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v sedmém kole Gambrinus ligy porazili na Andrově stadionu Blšany 1:0. Brankář Hanáků Martin Vaniak oslavil tříbodovým ziskem svůj třístý zápas v nejvyšší soutěži. Sigma mohla zvítězit vyšší rozdílem, ale nedohrála přesně ve finální fázi velké množství vyložených šancí. Naopak hosté byli totálně jaloví. Přes výtečnou domácí defenzivu se neprosadili, když ani jednou v utkání netrefili mezi tři tyče. SK Sigma Olomouc - Chmel Blšany 1:0 (1:0) Trenér Petr Uličný dostál svého předzápasového slibu a poslal do střetnutí od začátku útočníka Luboše Reitera. Sigma hrála na tři hroty, na lavce proto zůstal sedět Hudec. Ve srovnání s předchozím utkáním ve Zlíně Olomouc viditelně nehrála naplno, jakoby šetřila síly na čtvrteční pohár proti Zaragoze. To hosté předvedli výkon na hranici svých schopností, když se soustředili především na defenzivu. Ale ta kapitulovala už ve 13. minutě. Série tří rohů skončila gólovou hlavičkou Babniče po centru Kobylíka. Podobnou formu spolupráce si oba hráči zopakovali ve 32. minutě, tentokrát Babnič hlavou těsně minul. Hosté se v první půlce dostali pouze k jedné střele, Polodna ani netrefil zařízení branky. Ve druhém poločase Sigma občas zapla na plné obrátky ve snaze vstřelit druhou jistící branku. Hodně blízko k ní měl hned ve 47. minutě Reiter, ale jeho tutovou hlavu po centru Bednáře zprava brankář Chvalovský vyrazil. Druhá pětačtyřicetiminutovka byla, co se ofenzivy týče, především představením Davida kobylíka. Olomoucký záložník byl k nezastavení, z blšanských beků dělal statisty, kteří si mohli jen smutně prohlížet číslo na jeho zádech. K domácí smůle ale žádná z pěkných akcí neskončila úspěšnou finální přihrávku a brankovým zakončením. Blšany tak mohly do poslední minuty cítit šanci na remízu. Jenže olomoucká obrana nedovolila soupeři ani jednu střelu na bránu a uhrála čisté konto. V lize už potřetí v řadě. Branka: 13. Babnič. Rozhodčí: Puček - Hojsík, Handlíř. ŽK: Zachariáš (Blšany). Diváci: 4621. SK Sigma: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Kučera - Randa, Babnič, P. Zbožínek (88. Bouška), Špiláček (46. Hudec), D. Kobylík - Reiter (61. Vyskočil), A. Bednář. Trenér Petr Uličný. Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Müller, Šourek, Sýkora (67. Pešír) - Polodna, J. Bílek, Vorel, Šelicha - Zelenka (82. Devátý), Pleško. Trenér Michal Bílek.