Sigma neproměnila šance a s Brnem pouze remizovala

15.09.2007 / A tým

V utkání 6.kola Gambrinus ligy remizovala Sigma s Brnem 1:1, když po obrovském tlaku a úvodním gólu Hartiga stihl ještě do poločasu vyrovnat Trousil. Druhá půle branku nepřinesla a body se dělily. SK Sigma Olomouc - 1. FC Brno 1:1 (1:1) Trenér Pulpit musel pozměnit sestavu oproti poslednímu zápasu na Spartě, kde se zranili Škerle s Jurkičem. Na místo Škerleho se postavil Hudec, levý kraj obrany opanoval Randa a vpravo dostal trenérovu důvěru Jindřišek. Do sestavy se vrátil i Melinho. Sigma se do svého soka pustila s obrovskou chutí a elánem. Už ve třetí minutě zahrozil po přihrávce Hartiga Janotka, o šest minut později se zase zpoza vápna blýskl střelou Michal Hubník. Další šance přišla ve dvanácté minutě, když z dálky pálil velice aktivní Hartig. Ten se dostal do další velké příležitosti o pět minut později. Nejistou rozehrávku domácí obrany dokázal v pravý okamžik vypíchnout a jako buldok se valil na gólmana Lejsala. Namísto přihrávky na nabíhajícího Janotku zvolil technickou ránu k tyči, branku však netrefil. Hosté se dostali do své první šance až ve dvacáté minutě, když pozornost olomoucké obrany vyzkoušel Wagner. V šestadvacáté minutě se Sigma konečně radovala. Po neustálém dobývání brněnské obrany se dostal k míči Melinho, nádhernou přihrávkou našel Hartiga, jenž Lejsala s přehledem propálil. Lukáš Hartig si tak připsal svou první branku v dresu Sigmy od svého příchodu z Artmedie Bratislava. Hanáci ze svého ofenzivního pojetí neustoupili ani po vstřelení vedoucí branky. Ovšem příležitost ke korekci stavu měli i hosté. Po olomouckém faulu pálil z osmadvaceti metrů Pacanda do šibenice, gólman Drobisz si situaci s přehledem pohlídal. Když už se poločas chýlil ke konci a někteří diváci si šli vychutnávat tradiční pivo a párek, přišlo nečekané vyrovnání. Jindřiškovu ztrátu balonu napravoval žlutým faulem Rossi, pohromu však neodvrátil. V první minutě nastavení rozehrál trestný kop Polách a hlavou usměrnil míč do branky vytáhlý stoper Trousil. Do druhé poloviny utkání vstoupili lépe hosté. Vytvořili si optickou převahu a kombinační hrou se dostávali k bráně Petra Drobisze. Když se ale nedokázali prosadit Trousil, Pacanda ani Střeštík, stav zůstal nezměněn. Sigma se pomalu dostávala opět ke své hře z první půle. Když však své šance nezužitkoval Lukáš Hartig ani Michal Hubník, skončil zápas remízou 1:1. "Ze strany Sigmy to bylo výborné utkání," hodnotil po zápase Petr Uličný a pokračoval: "Za první poločas jsem musel moje kluky velice zkritizovat. Prohrávali jsme všechny souboje, hrotoví útočníci Sigmy nám dělali problémy. Soupeř nám mohl dát víc gólů. Druhý poločas byl z naší strany dobrý. Je pozitivní, že jsme zápas jenom nedohrávali a chtěli jsme dát gól. S bodem jsem velice spokojený, Sigma hrála velmi dobře. První poločas ze strany Olomouce byl úžasný." Trenér Pulpit měl na zápas podobný názor. "Ač jsem na hráče tvrdý, dnes je mi jich líto. Myslím si, že za předvedený výkon po celých devadesát minut si zasloužili vyhrát. Pro nás se lámal chleba zejména v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili enormní tlak, byli jsme agresivní, rychlejší. Bohužel jsme proměnili jen jednu z mnoha šancí, které jsme si vytvořili. V závěru poločasu jsme po individuální chybě zbytečně inkasovali. Vstup do druhého poločasu nám nevyšel. Úvodních deset minut jsme se hledali, ale pak jsme se do zápasu opět dostali. Hrálo se nahoru dolů a myslím si, že pro diváky to byl velmi kvalitní fotbal. Kdo by vsítil druhou branku, odešel by jako vítěz," shrnul v několika větách napínavý duel domácí trenér. "Svým hráčům děkuji, protože je vidět, že jsme kus cesty za ty dva měsíce ušli. Hráči teď během čtrnáctidenní pauzy hodně tvrdě trénovali a myslím, že dneska už to na hřišti bylo vidět. Fotbal, který kluci dneska předvedli, snese prvoligové měřítko. Na pozápasové tiskové konferenci několikrát pobavil přítomné novináře Petr Uličný. "S Olomoucí v Brně jsem neprohrál, teď s Brnem v Olomouci jsem opět neprohrál. Blahopřeji Martine," říkal zvesela spokojený trenér hostí. Po několika týdnech se zapojil do základní sestavy Melinho. Jak jeho snažení viděl domácí trenér? "Napřed bych chtěl říct, že mezi Pulpitem a Melinhem nikdy nebyl žádný spor. Dneska jste viděli, že Melinho se dostal sportovně někam, kam se dostal jen díky tvrdému tréninku. Odvedl velké penzum práce nejen dopředu, ale dneska dokonce i skluzoval, odebíral míče a byl platný i v defenzivě. Riskli jsme rozestavení 4-4-2 s tím, že jsme byli připraveni na přeskupení. Melinho ušel kus cesty a bylo vidět, že trénoval. Dohoda mezi námi byla, že až bude stoprocentně připravený a budeme vědět, že mančaftu má co dát, tak do hry půjde. Trenér by se přeci nezbavoval hráče, o kterém ví, že je schopen mu pomoci." Další domácí zápas je na řadě 29.9. od 19.00. Na Andrův stadion přijede trápící se Slovan Liberec. Příští týden pak sehraje Sigma zápas sedmého kola Gambrinus ligy na ostravských Bazalech. Branky: 27. Hartig – 45. Trousil Diváků: 4965 Muž zápasu podle hlasování diváků: Lukáš Hartig Sigma: Drobisz – Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa – Janotka, Pereira, Silva Rossi, Kazár (68. Bajer) – Hubník, Hartig (76. Schulmeister) Brno: Lejsal – Kubáň, Trousil, Pavlík, Siegl – Kalouda, Holek, Polách, Střeštík (83. Okleštěk) – Pacanda (75. Došek), Wagner (46. Besta) Statistiky a online přenos najdete v sekci termínová listina.