Sigma nezvládla dvě standardky a prohrála

01.11.2004 / A tým

Fotbalisté Sparty Praha ani v 18. ligovém utkání pod trenérem Strakou neprohráli a po vítězství 2:0 nad Sigmou Olomouc mají už sedmibodový náskokem právě před sobotním soupeřem. Hanáci předvedli na Letné statečný výkon, nebyli o nic horší než jejich protivník. První čistou šanci zápasu měl ve 30. minutě Bednář, ale domácím pomohlo břevno. Když pak Sigma inkasovala dvě branky po standardkách a naopak sama šance zahodila, nemohla pomýšlet na bodový zisk. Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0) Vedoucí tým ligy se v podzimním šlágru nemohl dostat do hry, zasloužili se o to především hosté. Jejich aktivita na krajích hřiště dělala Spartě potíže a už v 25. minutě na to trenér Straka zareagoval střídáním a změnou rozestavení. Na trávník přišel druhý útočník Pacanda a doplnil Juna. Ale Hanáci byli v defenzivě velmi pozorní, ze hry nedovolili za celých devadesát minut Sparťanům ani jednu šanci. Hosté byli častěji u míče a jejich přesné kombinace dělaly Pražanům velké potíže. Nebylo divu, že i střelecké pokusy mířily častěji směrem k Blažkovi, i když s přesností na tom byly ne příliš dobře. Po půlhodině hry přišel okamžik, který mohl zápas rozhodnout: Bednář se položil do Babničova centru a míč s přispěním Blažkových prstů orazítkoval břevno. Ve 44. minutě brankář Vaniak vyrazil na roh nebezpečnou hlavičku Juna. Přišel další rohový kop domácích, Kováč vyhrál hlavičkový souboj s Hudcem, balon proskotačil až před Petráše, který se pohyboval na hranici ofsajdu. Zadáci Sigmy se ještě snažili míč odvrátit, ale Hubník pouze trefil Petrášovu nohu a Sparta vedla. Jak špatně pro Sigmu první poločas skončil, tak špatně pro ni začala i druhá půlka utkání. V první minutě druhého poločasu nekrytý Zelenka dvacet metrů před brankou napálil odražený balon po přímém kopu a trefil přesně do pravé šibenice. Sparta se za dvoubrankového vedení nikam nehnala a hosté nevynechali ani jednu možnost, aby se kolmými přihrávkami dostali za letenskou obranu. Už ve 49. minutě byl v dobré střelecké pozici Kobylík, ale jeho slabý lob šel vysoko nad. V 56. minutě přihrál Bednář do čisté pozice Babničovi, jenže tomu v rozhodujícím momentu uskočil míč. Sigma stále chtěla s nepříznivým stavem něco udělat, ale tentokrát jí nebylo přáno. V 64. minutě se brankář Blažek jenom díval jak Babničova střela z hranice šestnáctky těsně míjí levý vinkl. O osm minut později už byl Blažek v akci. Bouška narazil do tutovky Babničovi, ale ten vybíhajícího gólmana nestačil obstřelil. Poslední šanci na vstřelení alespoň čestného gólu hostí měl znovu Babnič, ale jeho rána přes hlavu šla přesně do míst, kde byl připravený domácí brankář. Branky: 45. Petráš, 46. Zelenka. Rozhodčí: Matějek - Tulinger, Wilczek. ŽK: Sivok (Sparta). Diváci: 7204. Sparta: Blažek - Pergl, Homola, Kováč, Petráš - Sivok, Voříšek (25. Pacanda) - Poborský, Zelenka, Urbánek (74. Michalík) - Jun (84. Meduna). Trenér František Straka. SK Sigma: Vaniak - R. Hubník, Kovář, Hudec (70. V. Schulmeister), Kučera - D. Kobylík, Špiláček, Randa (59. Bouška), Babnič, Vyskočil (46. König) - Bednář. Trenér Petr Uličný.