Sigma o gól prohrála s Brnem

18.01.2014 / A tým

I druhý zápas Tipsport ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc těsně prohráli. V Brněnských Ivanovicích Hanáci podlehli 1:2 Zbrojovce Brno. Branku Sigmy dal pět minut před přestávkou útočník Matúš Mikuš, který je v klubu na zkoušce. Sigma měla v prvním poločase více ze hry, ale nedařilo se v zakončení. Falta střílel dvakrát nepřesně z přímého kopu, ve 20. minutě vyrazil brankář domácích střelu Plška z úhlu, následná dorážka Škerleho šla vedle poloprázdné brány. Brankář Zlámal toho v prvním poločase naopak mnoho řešit nemusel, přesto inkasoval, když ve 30. minutě nepřesnou střelu Skaláka dorazil ve skluzu Kroupa. Pět minut před přestávkou se dostal do střelecké pozice Mikuš. První pokus mu obrana zblokovala, ale druhý už trefil přesně k levé tyčce a bylo srovnáno. Hned po pauze zahrávala Sigma přímý kop za faul na Karaše kousek před šestnáctkou. Mikuš trefil pravou tyčku. A standardky nakonec rozhodly, šestnáct minut před koncem tu brněnskou trefil přesně přes zeď Zavadil. „Utkání mělo velké tempo, i herní kvalitu. V závěru jsme už trošku odpadli a Brno to zkušeností zvládlo. Ale zápas pro nás splnil účel,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. V duelu zkoušel Matúše Mikuše, útočníka ze Slovenska, který naposledy působil v rakouské Admiře Wacker. „Mikuš byl velmi dobrý, velmi dobrý rychlostně, dal branku, zůstane na zkoušce ještě v příštím týdnu,“ podotkl. Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1) Branky: 30. Kroupa, 74. Zavadil – 40. Mikuš. Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Peřina. ŽK: Hála. Diváci: 125. SK Sigma: Zlámal – Hladík (46. Hála), Simerský (46. Dreksa), Škerle, Vepřek – Schmidt (61. Hladík), Plšek, Richter (55. Tomeček), Karaš, Falta – Mikuš. Trenér Zdeněk Psotka. Brno: Doležal - Janotka, Pernica, Schuster, Keresteš - Glaser, Zavadil, Sedlák, Skalák - Šural (64. Pazourek) - Kroupa. Trenér Václav Kotal. Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +

Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval