Sigma o gól prohrála s Brnem

18.01.2014 / A tým

I druhý zápas Tipsport ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc těsně prohráli. V Brněnských Ivanovicích Hanáci podlehli 1:2 Zbrojovce Brno. Branku Sigmy dal pět minut před přestávkou útočník Matúš Mikuš, který je v klubu na zkoušce. Sigma měla v prvním poločase více ze hry, ale nedařilo se v zakončení. Falta střílel dvakrát nepřesně z přímého kopu, ve 20. minutě vyrazil brankář domácích střelu Plška z úhlu, následná dorážka Škerleho šla vedle poloprázdné brány. Brankář Zlámal toho v prvním poločase naopak mnoho řešit nemusel, přesto inkasoval, když ve 30. minutě nepřesnou střelu Skaláka dorazil ve skluzu Kroupa. Pět minut před přestávkou se dostal do střelecké pozice Mikuš. První pokus mu obrana zblokovala, ale druhý už trefil přesně k levé tyčce a bylo srovnáno. Hned po pauze zahrávala Sigma přímý kop za faul na Karaše kousek před šestnáctkou. Mikuš trefil pravou tyčku. A standardky nakonec rozhodly, šestnáct minut před koncem tu brněnskou trefil přesně přes zeď Zavadil. „Utkání mělo velké tempo, i herní kvalitu. V závěru jsme už trošku odpadli a Brno to zkušeností zvládlo. Ale zápas pro nás splnil účel,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. V duelu zkoušel Matúše Mikuše, útočníka ze Slovenska, který naposledy působil v rakouské Admiře Wacker. „Mikuš byl velmi dobrý, velmi dobrý rychlostně, dal branku, zůstane na zkoušce ještě v příštím týdnu,“ podotkl. Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1) Branky: 30. Kroupa, 74. Zavadil – 40. Mikuš. Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Peřina. ŽK: Hála. Diváci: 125. SK Sigma: Zlámal – Hladík (46. Hála), Simerský (46. Dreksa), Škerle, Vepřek – Schmidt (61. Hladík), Plšek, Richter (55. Tomeček), Karaš, Falta – Mikuš. Trenér Zdeněk Psotka. Brno: Doležal - Janotka, Pernica, Schuster, Keresteš - Glaser, Zavadil, Sedlák, Skalák - Šural (64. Pazourek) - Kroupa. Trenér Václav Kotal. Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +