Sigma o víkendu dvakrát remizovala

22.01.2003 / A tým

Sigma o víkendu dvakrát remizovala Fotbalisté prvoligového SK Sigma Olomouc měli o víkendu na programu dva přípravné zápasy. Nejprve cestovali v sobotu do Sence k utkání s Petržalkou, včera potom hráli na škváře v Řepčíně proti druholigovým Vítkovicím. V obou utkání uhrál tým trenéra Petra Uličného remízu jedna ku jedné, shodně po bezbrankových poločasech. Petržalka - SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0) Trenér Petr Uličný mezi širší kádr rozdělil na víkend rovnoměrně zátěž, takže na Slovensko Sigma cestovala bez několika hráčů. Volno v náročném programu dostali Vaniak, Kučera, Prekop, Tuma a Paschal Ekwueme. V kádru navíc chyběli marodi Urbánek, R. Hubník a Krajčovič. V prvním poločase zahrála Sigma velmi dobře, vytvořila si tlak i šance, ale Rojka po samostatném nájezdu neuspěl a Putík hlavou přestřelil. Po poločasovém prostřídání již nebyla hra tak plynulá; za Sigmu se trefil Jaroslav Černý a v poslední minutě mohl rozhodnout Vlček, ale nastřelil jen tyč. "Především s prvním poločasem utkání jsme spokojen. Bylo to dobré, měli jsme spoustu šancí. Branku jsme obdrželi náhodně. Bylo to slušné, ale zase nám chybělo proměňování vyložených šancí," řekl trenér SK Sigma Olomouc Petr Uličný. Branka Sigmy: 70. J. Černý. Sigma: 1. poločas: Kjučukov - Randa, Gába, Rozehnal, Caha - Krpec, Špiláček, Kováč, J. Černý - Rojka, Putík. 2. poločas: T. Černý - Zbožínek, Gába, Kováč, Caha - Krpec, Ševela, Siegl, J. Černý - Rojka (75. Rozehnal), Vlček. Trenér Petr Uličný. SK Sigma Olomouc - Vítkovice 1:1 (0:0) V sestavě domácích chyběli Kováč a Rojka, kteří utržili dne před tím proti Petržalce drobné šrámy. Na výborně připraveném řepčínském škvárovém hřišti se po bezbrankovém prvním poločase hosté se ujali vedení v 67. minutě, když po olomoucké chybě a následném přečíslení překonal Vaniaka volný Mikulenka. Byla to jeden z mála momentů, kdy hosté přešli přes půlící čáru. Dvě minuty nato se ale po Sieglově rohovém kopu trefil hlavou přesně k tyči Kučera a vyrovnal. "Spokojen mohu být akorát z přístupu hráčů, na škváře příkladně bojovali, i když někdy mají hráči snahu na podobných terénech zápasy vypouštět. Soupeř proti nám zahrál dobře, ale na škváře se rozdíly v kvalitě lehce smazávají. Zase jsme však zbytečně zahazovali šance," řekl po utkání s Vítkovicemi trenér olomoucké Sigmy Petr Uličný. Branky: 69. Kučera - 67. Mikulenka. Sigma 1. poločas: Vaniak - Špiláček, Rozehnal, Kučera, Zbožínek - Randa, Siegl, Prekop, Černý - Tuma, P. Ekwueme. 2. poločas: Vaniak - Randa, Rozehnal, Gába, Caha - Putík, Ševela, Siegl, Kučera - Tuma (60. Krpec), Vlček. Trenér Petr Uličný. Ještě tento týden budou Uličného svěřenci pobývat v Olomouc, v neděli potom vyrazí k hernímu soustředění na Kypr."Teď za sebou máme část přípravy, ve které jsme hodně trénovali. V pondělí a úterý hráče čekají testy, ve středu hrajeme v Bratislavě se Slovanem, o den později v Žilině. V pátek budeme normálně trénovat a po sobotním dnu volna vyrazíme na Kypr," přiblížil stručně program svého týmu olomoucký kouč. Hráče zatím chválí za dobrou práci v přípravě. "Poctivě šlapou všichni, nemá cenu někoho jmenovat. V utkáních zatím stále ještě zkoušíme, jak si hráči povedou na různých postech. Třeba proti Petržalce hráli ve středu Kováč se Špiláčkem a šlo jim to dobře. Po čtvrtečním zápase v Žilině vše vyhodnotíme a na Kypru už pak jen budeme ladit," dodal Uličný. Olomoucký den, 20. ledna 2003