Sigma Olomouc má další trofej!

20.07.2012 / A tým

Novou sezonu otevřela Sigma Olomouc velmi povedeně. V souboji vítěze národního poháru a mistra první ligy se utkala Sigma Olomouc se Slovanem Liberec. Martin Doležal a Michal Ordoš zařídili vítězství 2:0 a Hanáci tak zvedli nad hlavu druhou trofej v letošním roce. Premiéru v zápase o superpohár si odbyl také trenér Sigmy Roman Pivarník. Do zápasu poslal nejsilnější možnou sestavu, včetně uzdraveného maroda Tomáše Hořavy. V základní sestavě dostal příležitost také ruský stoper Igor Golban a na hrotu útoku pak bojoval Martin Doležal. V prvním poločase se Hanákům dařilo. První velká branková příležitost přišla v šestnácté minutě, když Sigma rozehrála standardní situaci nacvičeným způsobem. Finální fáze se ale nepovedla a míč jen proběhl okolo brankové čáry. Další velkou šanci si Sigma vypracovala ve čtyřiadvacáté minutě, když po pravé straně hřiště utekl Honza Schulmeister a parádním centrem našel hlavu Martina Doležala. Dvaadvacetiletý útočník, který se stal v letní přípravě nejlepším střelcem mužstva, přesně usměrnil míč za záda brankáře Bičíka. SK Sigma Olomouc v síti Google + Euforie ze vstřelené branky dokázala Sigma využít ke zvýšení svého náskoku. Běžela sedmadvacátá minuta, když Honzu Navrátila s míčem na kopačce fauloval liberecký Vácha. Z nařízeného pokutového kopu se trefil přesně k tyči Michal Ordoš. V závěru prvního poločasu mohl Slovan Liberec stav korigovat. Skvělými zákroky, zejména pak proti střelám Delargeho a Šurala, se ale předvedl brankář Zdeněk "SuberBOB" Zlámal. Ve druhém poločase Sigma Olomouc bezpečně bránila svůj náskok. Čtvrt hodinky před koncem utkání se Liberec tlačil před branku Hanáků, obrana Sigmy Olomouc ale držela pevně a nakonec udržela také čisté konoto. Po brankách Doležala a Ordoše tak získává Sigma Olomouc druhou trofej ve velmi krátké době.
FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2) Branky: 24. Doležal (Schulmeister), 27. Ordoš (pen.). Rozhodčí: Trutz - Chládek, Vorel (všichni Slovensko). ŽK: Fleišman, Kušnír - Škerle, Hořava. Liberec: Bičík - Kušnír, Tóth, Kelič, Fleišman - Breznaník, Butenin (46. Bosančic), Štajner (81. Morozenko), Vácha - Delarge (66. Musiol), Šural. Trenér Jaroslav Šilhavý. SK Sigma: Zlámal - Vepřek, Škerle, Golban, Janotka - Rossi, Hořava - Schulmeister (86. Šindelář), Doležal (71. Pospíšil), Navrátil (68. Hubník) - Ordoš. Trenér Roman Pivarník.
Střely na: 2:2 Střely vedle: 5:2 Rohy: 3:1 Fauly: 15:16 Ofsajdy: 8:0