Aktuality

Sigma oloupila Brno i podruhé

25.03.2009 / Ostatní

V neděli nás čekal první venkovní turnaj v Brně-Líšni. V prvním zápas, který neměl moc velkou kvalitu jsme přes mírný tlak jen remizovali se slovenskou Senicí 1:1. O naši branku se postaral Korda. Druhý zápas proti Prostějovu byl po herní stránce trochu lepší. Do vedení jsme šli gólem Galuse, kterého našel pěknou přihrávkou Řípa. Soupeři se podařilo po závaru před naší brankou vyrovnat, ale po střele Grečmala jsme se znovu vedli. Když už jsme skoro slavili vítězství, tak v posledních vteřinách zápasu, po hrubé chybě obrany, Prostějov vyrovnal na konečných 2:2. Proti Viktorce Žižkov, vedené bývalým reprezentantem Radkem Bejblem, už měl náš výkon stoupající tendenci s řadou pěkných akcí a zaslouženě jsme vyhráli 2:0. O naše góly se postarali vždy po samostatných akcích z pravé strany Řípa a Skopal. V zápase s Líšní jsme byli jasně lepší a soupeře jsme po celý zápas zatlačili na jeho polovinu. Bohužel to bylo utkání spálených šancí, kdy jsme nastřelili čtyři tyče a jedno břevno, a tak utkání skončilo 0:0. V posledním zápase ve skupině jsme narazili na fyzicky vyspělé družstvo 1.FC Brno dívky r.99. Zápas byl velice vyrovnaný a gólu jsme se dočkali až po přímém kopu Galuse. Z prvního místa ve skupině jsme šli do čtvrtfinálového zápasu proti FC Svratka Brno. Zápas naši hráči odehráli velice zodpovědně a po pěkném výkonu s přehledem zvítězili 2:0. Oba góly zařídil Galus. V semifinále jsme si zopakovali souboj s Prostějovem. Naši borci vstoupili do utkání velice aktivně a dlouho se hrálo na polovině soupeře. Bohužel jsme zapomněli na zadní vrátka a Prostějov se po rychlém protiútoku ujal vedení. Naši hráči ale prokázali vůli po vítězství a dokázali zápas otočit. Po našem velkém tlaku vyrovnal na 1:1 střelou Grečmal a vedení na naši stranu strhnul po dobře rozehraném rohu Kamelandr. Finálový zápas proti Brnu ovlivnil silný vítr. Po vyhraném losu si kapitán Skopal zkušeně vybral stranu po větru, což se v průběhu utkání ukázalo jako rozhodující. Naši hráči dlouho nepustili soupeře vůbec z jeho poloviny a po tvrdých střelách z dálky se rychle ujali vedení 3:0. Dva góly dal Kamelandr a jeden přidal Grečmal. Brno už jen stihlo v závěru snížit na konečných 3:1. Náš úspěch ještě podtrhl Honza Kamelandr, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, a Jirku Skopala vyhlásili jako nejlepšího hráče Sigmy. Sigmu reprezentovali: Boukhatem Karim, Beňa Jan, Doseděl Jakub, Fleischmann Filip, Galus Michal (4 góly), Grečmal Daniel (3), Kamelandr Jan (3), Korda Daniel (1), Malík Jan, Řípa Jakub (1), Skopal Jiří (1), Slovák Josef, Vybíral Martin, Zima David; Trenér: Miroslav Recman Konečné pořadí turnaje: 1. SK Sigma Olomouc 2. 1.FC Brno 3. 1.SK Prostějov 4. SK Líšeň 5. FC Tescoma Zlín 6. Inter Bratislava 7. 1.FC Brno dívky r.99 8. FC Svratka Brno 9. Senica 10. 1.FC Slovácko dívky r.99 11. FK Viktoria Žižkov 12. RMS Hodonín-Šardice Podrobnější infromace o kategorii hráčů U9 naleznete zde


OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná