Sigma opět neprohrála, rozdrtila Ústí

08.08.2010 / A tým

Duel plný velkých šancí a hra na jednu branku. Sigma v domácím prostředí opět předvedla skvostný výkon a nováčkovi z Ústí nad Labem nadělila na cestu domů tři branky. "Soupeř byl nad naše síly," přiznal po zápase trenér Svatopluk Habanec. Přestože Sigma v novém ročníku ještě neprohrála, trenér Psotka udělal v sestavě dvě změny. Do středy zálohy se postavil místo Kaščáka Daniel Rossi, nemocného Hořavu pak nahradil objev letošního jara Jan Navrátil. Olomoučtí diváci si již zvykli, že Sigma svého soupeře dostává pod tlak od prvních minut. Nebyli zklamáni ani tentokrát. Po několika nepřesných pokusech si Sigma vypracovala obrovskou šanci v osmadvacáté minutě. Po rohovém kopu Michala Vepřeka hlavičkoval kapitán Kučera. Když jeho pokus z brankové čáry odkopával obránce hostí, odrazil se míč k Michalu Hubníkovi, který zblízka mířil nepřesně. O pět minut později se prezentoval parádní pumelicí z pětatřiceti metrů Daniel Rossi. Brankář Novák si poradil a míč vyrazil. V závěru poločasu Sigma dokázala proměnit permanentní tlak ve vedoucí branku. Běžela osmatřicátá minuta, když Šultes prodloužil na Jakuba Petra, který prostřelil gólmana Nováka. Ve druhém poločase Sigma téměř nepustila soupeře k míči. K potvrzení tříbodového výsledku měli Hanáci několikrát hodně blízko. "Předvedli jsme dneska ještě o trošku lepší výkon než proti Jablonci," hodnotil spokojeně Zdeněk Psotka. V šestapadesáté minutě zahrával trestný kop Michal Vepřek, k odraženému míči se dostal Michal Hubník. Míč napálil jen do tyče. Ve dvaasedmdesáté minutě se k přímému kopu postavil opět Michal Vepřek. Jeho pokus přímo mezi tři tyče nadělal brankáři Novákovi velké problémy, branka však nepřišla. Když se zdálo, že se proti nováčkovi Gambrinus ligy Sigma již více neprosadí, zavelel k útoku Pavel Šultes. Nejprve v pětaosmadesáté minutě utekl po levém křídle, ve vápně zaseknul míč a přesně vystřelil. Neuvěřitelný gól si nechali Hanáci na úplný závěr. Když se stadionem hnaly mexické vlny a někteří diváci byli již u svých automobilů, utekl Václav Vašíček ústecké obraně, vystřelil a trefil horní tyč Novákovy branky. Odražený mič doběhl Pavel Šultes, rovněž vystřelil a jeho rána orazítkovala obě tyče. Poté se míč odrazil před branku, kde jej uklízel do branky Vašíček. "Hráči dneska hodně pracovali jako jeden tým," liboval si po zápase Zdeněk Psotka. "V úvodu utkání přetrvávala nervozita u našich útočníků. A zase jsme se dostali do tlaku sami na sebe, protože jsme neproměňovali šance," hledal negativa na jinak velice kvalitním utkání Psotka.
SK Sigma Olomouc - FK Ústí nad Labem 3:0 (1:0) Branky: 38. Petr (Šultes), 85. Šultes (Rossi), 90. Vašíček (Šultes) Rozhodčí: Královec - Kordula, Tacina Diváci: 5159 Sestavy: SK Sigma: Blaha - Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi - Petr (63. Melinho), Navrátil (79. Vašíček), Hubník (84. Přikryl) - Šultes Ústí: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Hyčka - Martykán, Doležal, Zachariáš, Volek - Kraut (73. Veverka), Jindráček (80. Benčík)