Sigma opět vítězně, 3:1 porazila Slavii

25.04.2010 / A tým

Forma olomouckých hráčů nepolevuje. Hanáci dokázali potřetí v řadě zvítězit v ligovém zápase a upěvňují si své postavení v horní polovině tabulky. Jak již avizoval v týdnu trenér červenobílých František Cipro, přijela Slavia na Hanou se značně obměněnou sestavou. Slavia totiž nemá šanci kvalifikovat se do evropských pohárů z ligového umístění, a proto šetřila papírově kvalitnější hráče na pohárovou odvetu s Jabloncem. V první velké šanci se objevil ve třiadvacáté minutě útočník Pavel Šultes. Přesnou kolmici od Navrátila převzal Šultes, z hranice pokutového území však zakončoval nepřesně. O minutu později se radovali z vedoucí branky mladíci z Prahy. Jednadvacetiletý Štěpán Koreš přesprintoval na levé straně obránce Tomáš Janotku, nacentroval do pokutového území, kde se prosadil dvacetiletý Mirko Ivanovski. Pár sekund před vypršením řádného hracího času první půle se ocitl ve vyložené šanci opět olomoucký útočník Pavel Šultes. Po Janotkově vybídnutí však jeho ránu zlikvidoval Čaroděj Martin Vaniak. Ve druhém poločase olomoucká Sigma Slavii zatlačila na její polovinu a bušila do její obrany. V osmapadesáté minutě mohlo být vyrovnáno. Objev letošního jara Jan Navrátil našel přesným centrem hlavu Michala Ordoše, ten se ale vyložené šance natolik zalekl, že ze tří metrů minul odkrytou slávistickou branku. Červenobílí se k ničemu nedostávali a tlak domácích nepolevoval. Vytoužená a zasloužená vyrovnávací branka přišla ve čtyřiašedesáté minutě. Bajer vysokou přihrávkou našel na hranici vápna číhajícího Šultese, ten se obtočil okolo slávistických obránců a přízemní střelou rozradostnil šest tisíc fanoušků. Jen pět minut trval vyrovnaný stav. Sigma nepouštěla Slavii se sevření. V devětašedesáté minutě rozehrával trestný kop Janotka, v pokutovém území se nejvýše vyšrouboval Michal Hubník a hlavou poslal Sigmu do vedení. Deset minut před koncem pojistil tříbodový import do tabulky opět Michal Hubník, který se zmocnil odraženého míče a tvrdou ranou zakončil. Sigma Olomouc tak potřetí v řadě získala tři ligové body a upevňuje si šestou příčku v ligové tabulce. Tento týden čeká Hanáky ještě jeden domácí zápas. Ve středu od 17:30 přivítá Sigma na Andrově stadionu Viktorii Plzeň. Do odvety semifinále Ondrášovka Cupu jde s nadějným výsledkem 2:2. Přijďte podpořit Sigmu i vy v boji o historickou účast ve finále poháru! SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 3:1 (0:1) Branky: 64. Šultes (Bajer), 70. Hubník (Janotka), 80. Hubník (Komárek) - 24. Ivanovski Diváci: 6037 Rozhodčí: Bílek - Drastík, Urban ŽK: Šultes, Hubník - Tecl, Ivanovski, Mareš Sestavy: Sigma: Drobisz – Janotka, Dreksa, Komárek, Heidenreich – Bajer, Ordoš, Hořava – Navrátil (74. Onofrej), Šultes (66. Hubník), Petr (78. Schulmeister) Slavia: Vaniak – Dens, Lafrance, Mareš, Trubila – Kysela (76. Duranski), Ragued, Koreš, Hošek – Tecl (68. Zákostelský), Ivanovski (83. Hurka)