Sigma otočila zápas s Hulínem a jde dál

22.09.2010 / A tým

Ačkoliv Sigma Olomouc ve třetím kole Ondrášovka Cupu po poločase prohrávala se Spartakem Hulín, dokázala díky třem rychlým brankám v závěru zápasu výsledek zvrátit. Vítězstvím si výběr trenéra Zdeňka Psotky zajistil postup do osmifinále, kde se střetne s Pískem. Bylo to ovšem pořádné drama. A téměř dva tisíce diváků se určitě nenudily. První poločas ale týmu SK Sigma Olomouc moc nevyšel. Ve 34. minutě dokonce Hanáci inkasovali, když dalekonosná střela Číhala s velmi zajímavou a klikatou dráhou letu zapadla k tyčce. Do přestávky mohl srovnat Šultes, ale hlavou těsně minul ve 44. minutě odkrytou branku. \"V prvním poločase to nebyl výkon hodný jména Sigmy,\" zlobil se trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Po změně stran už to bylo jinak. Hrálo se jen na jednu branku, ale šance Sigmy zůstávaly hodně dlouho nevyužity. Postupně mohli skórovat například Hubník, Šultes, Janotka nebo Dreksa, sudí Mikel v 65. minutě nechtěl odpískat penaltu za faul na Navrátila. V závěru Hanáci střeleckou smůlu protrhli. V 78. minutě se po odraženém míči z rohu prosadil Hořava, po minutě se prodral obranou Hubník a Sigma vedla. Šest minut před koncem dal našemu týmu potřebný klid výstavní trefou do šibenice Přikryl. \"Chtěli jsme to odehrát se ctí. Ale v prvním poločase jsme byli málo agresivní. Naštěstí domácí kondičně nevydrželi a v závěru jsme měli dost prostoru,\" řekl kouč SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Osmifinále se hraje již dvoukolově a duely jsou na programu ještě na podzim. Termíny jsou prozatím stanoveny na 27. 10., odvety pak na 10. 11. SK Spartak Hulín - SK Sigma Olomouc 1:3 (1:0) Branky: 34. Číhal - 78. Hořava, 79. Hubník (Hořava), 82. Přikryl (Hořava). Rozhodčí: Mikel - Chytil, Vysloužil. ŽK: Kadlec - Škerle. Diváci: 1880. SK Sigma: Blaha - Kalas (37. Janotka), Dreksa, Škerle, Machalický - Přikryl, Hořava, Bajer - Ordoš (46. Hubník), Vašíček (65. Navrátil), Šultes. Trenér Zdeněk Psotka.

Jednání pokročila velmi daleko, řekl StaněkJednání pokročila velmi daleko, řekl Staněk