Sigma otočila zápas v Jihlavě a vyhrála 2:1

31.08.2011 / A tým

Ve třetím kole Ondrášovka Cupu zajížděla Sigma Olomouc do Jihlavy, tedy na stejné místo, kde před třemi měsíci podlehla ve finále stejné soutěže Mladé Boleslavi. Tentokrát se Sigmě postavili fotbalisté FC Vysočina. Trenér Zdeněk Psotka vsadil od prvních minut na dva mladé stopery, dvacetiletého Ondřeje Murina a ještě o rok mladšího Václava Koutného. Pro prvně jmenovaného zápas skončil již po třiatřiceti minutách hry, kdy byl odnesen na nosítkách ze hřiště a poté i odvezen do jihlavské nemocnice. Do vedení mohla jít Sigma v pětadvacáté minutě. Marek Heinz krásně uvolnil Tomáše Hořavu, který si ale vylámal zuby na brankáři Uvarenkovi. O minutu později naopak Sigma inkasovala. Po pravé straně hřiště utekl Gabriel Da Silva, nacentroval do pokutového území Hanáků, kde se prosadil Mešanovič. Hanáci mohli srovnat skóre v jedenačtyřicáté minutě, kdy se po přihrávce Rossiho neprosadil Honza Navrátil. Druhý poločas se Hanákům povedl o poznání lépe. Nejprve ve čtyřiapadesáté minutě si aktivní Marek Heinz našel pozici pro střelu a protáhl brankáře Uvarenka. V šestašedesáté minutě domácí obrana konečně inkasovala. Marek Heinz převzal balon a přihrávkou za obranu vyzval k sólu Jakuba Petra. Ten šancí nepohrdl a nedal Uvarenkovi šanci. Ve třiasedmdesáté minutě mohli domácí strhnout vedení opět na svoji stranu. Dolejš nacentroval přesně na hlavu Gavriče, jehož pokus parádním zákrokem vytěsnil brankář Martin Šustr. Čtvrt hodiny před koncem utkání šla Sigma do vedení. Obránce Michal Vepřek vyslal dlouhý balon na Marka Heinze, jenž elegantním lobem přehodil brankáře Uvarenka a poslal míč přesně pod břevno jihlavské branky. Zvýšit olomoucké vedení mohl čtyři minuty před závěrečným hvizdem Adam Varadi. Rychlý protiútok rozehrál Hořava a přes Jakuba Petra se dostal míč až k Varadimu, který z osmnácti metrů minul prázdnou jihlavskou branku. Hanáci tak po vítězství 2:1 postupují do čtvrtého kola, které se již hraje dvoukolovým systémem. Soupeře se dozví fanoušci až za týden, kdy se dohrává duel Kroměříže (MSFL) a Sezimova Ústí (II.liga). Čtvrté kolo Ondrášovka cupu se bude hrát ještě na podzim. První utkání jsou v plánu 21. září odvety pak 19. října.
FC Vysočina Jihlava - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0) Branky: 26. Mešanovič - 66. Petr (Heinz), 77. Heinz (Vepřek) Rozhodčí: Možíš - Paták, Hájek. ŽK: Gabriel, Tecl, Komárek - Heinz. Diváci: 1250. Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Komárek, Gavrić – Dolejš (78. Kosak), Karlík, Kučera, Vaculík - Sedláček, Mešanović (65. Tecl). Trenér Roman Pivarník. Sigma: Šustr – Janotka, Koutný, Murin (33. Škerle), Vepřek – Hořava, Rossi, Bajer – Schulmeister (53. Petr), Heinz, Navrátil (79. Varadi). Trenér Zdeněk Psotka.
Střely na: 4:7 Střely vedle: 5:5 Rohy: 4:1 Fauly: 15:15 Ofsajdy: 7:10 Facebook SK Sigma Olomouc