Sigma padla doma s mistrem

09.09.2011 / A tým

Minutou ticha za tragicky zesnulé hokejisty Jaroslavle začal duel šestého kola Gambrinus ligy mezi domácí Sigmou Olomouc a držitelem posledního mistrovského titulu Viktorií Plzeň. Sigma brzy dvakrát inkasovala. Na první branku stihl ještě odpovědět Marek Heinz, ve druhé půli však dostala Sigma třetí gól. Radost Marka Heinze v závěru utkání znamenala jen snížení konečného brankového rozdílu. Modrá lavina poprvé v sezoně prohrála. Premiéru v dresu Sigmy Olomouc si v pátek v podvečer odbyl brankář Zdeněk Zlámal. Poprvé letos v základní jedenáctce dostal příležitost také mladý útočník Tomáš Přikryl. Ještě než se stihlo více než sedm tisícovek fanoušků usadit na svá místa, Sigma prohrávala. Běžela třetí minuta, když Navrátil fauloval dvacet metrů od branky Zdeňka Zlámala. Míč si postavil Marek Bakoš a přesnou střelou k tyči překonal novou posilu Hanáků. Prakticky stejná situace nastala za dvě minuty na druhé straně. K míči se postavila olomoucká ikona Marek Heinz a levačkou srovnal skóre. Vyrovnaný stav vydržel pouhé dvě minuty. Na hranici ofsajdové linie převzal míč Bakoš, obešel vyběhnuvšího Zlámala a zakončil podruhé. Sigma mohla v průběhu první půle stav několikrát srovnat. V jedenadvacáté minutě minul těsně Čechovu branku Jakub Petr. V závěru prvního poločasu se dvougólový střelec Bakoš musel poroučet ze hřiště. Po dvou žlutých kartých inkasoval červenou a zamířil pod sprchy. Ve druhé půli hrála především Sigma. V šestašedesáté minutě pálil nebezpečně Heinz, brankář Čech ale jeho pokusil kryl. Olomoucké obléhání přerušila třetí inkasovaná branka. V 79. minutě po chybě v rozehrávce pálil Ďuriš, poté Pilař a branku si nakonec připsal za dorážku z bezprostřední blízkosti Kolář. Jak prokázaly kamery, pomezní sudí chyboval a neodmával ofsajdové postavení Koláře. Sigma Olomouc stihla stav ještě korigovat. V devadesáté minutě přelstil Marek Heinz obránce Bystroně a snížil na konečných 2:3.
SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:2) Branky: 7. a 90. Heinz - 4. a 9. Bakoš, 79. Kolář Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kocián. ŽK: 38. Heinz - 26. a 44. Bakoš, 40. Bystroň. ČK: 44. Bakoš po 2. ŽK (Plzeň). Diváci: 7144 SK Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava, Rossi (82. Bajer), Navrátil (59. Schulmeister) – Přikryl (73. Varadi), Heinz, Petr. Trenér Zdeněk Psotka. Plzeň: Čech – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth, Jiráček – Petržela (61. Ďuriš), Kolář (90. Trapp), Pilař (81. Fillo) – Bakoš. Trenér Pavel Vrba.
Střely na: 7:6 Střely vedle: 10:1 Rohy: 2:1 Fauly: 24:21 Ofsajdy: 1:1