Sigma padla v Jablonci

03.04.2010 / A tým

Po sérii zlepšených výkonů se Sigmě nepodařilo urvat body v severočeském Jablonci. Přestože v zápase vedla, nedokázala stav udržet a prohrála 1:3. "Jablonec byl lepší v osobních soubojích," hodnotil po zápase kouč Zdeněk Psotka. Sigma musela v sestavě nahradit stabilní členy základní sestavy. Na mardoce jsou Michal Hubník, Aleš Škerle a Marek Kaščák. První půle nabídla otevřený fotbal s množstvím příležitostí na obou stranách. První branka mohla padnout již po čtvrthodině hry, kdy z levé strany centroval jablonecký Kovařík. Míč se otřel o stopera Komárka a brankář Tomáš Lovásik vytasil parádní reflexivní zákrok. Sigma zkoušela štěstí Komárkem, který přízemní střelou přinutil k zákroku brankáře Špita. Ve dvaadvacáté minutě se dostal k odraženému míči Luboš Loučka a napřáhl k parádní střele z dvaceti metrů. Tomáš Lovásik opět skvěle kryl pokus mířící pod jeho horní tyč. Šance Jablonce střídaly příležitosti Sigmy. Pavel Šultes se uvolnil na hranici pokutového území, a jeho přízemní pokus musel krýt Špit. Vzápětí šla Sigma do vedení. Ordoš přihrávkou za obranu vybídl ke skórování Jakuba Petra, který zkušeně prostřelil pětatřicetiletého Špita. Otřesený Jablonec mohl inkasovat druhou branku o dvě minuty později. Po rychlé kombinaci Hořavy a Šultese se dostal míč k Ordošovi. Nejlepší střelec Sigmy byl však již ve špatném postavení a Špit tak měl snadnou práci. V sedmatřicáté minutě se hnal na branku Tomáše Lovásika jablonecký David Lafata. Za záchranou brzdu zatáhl stoper Pavel Dreksa a sudí Paták nařídil standardní situaci z hranice pokutového území. Míč si postavil Marek Jarolím a pravačkou přes zeď rozvlnil síť. O tři minuty později šel domácí Jablonec do vedení. Zelenobílí se prosadili opět ze standardní situace, když na rohový kop Kovaříka si vyskočil nejvýše Pavel Eliáš. Ve druhém poločase se tempo uklidnilo a šancí na obou stranách výrazně ubylo. To už na hřišti nebyl Michal Ordoš, jenž musel pro zranění odstoupit. Přeběžná diagnóza zní prasklý meniskus. Aktivní Šultes měl příležitost v devětasedmdesáté minutě. Jeho střelu z dvaceti metrů však Špit zlikvidoval. Sigma se hnala za vyrovnáním, síly soustředila do útoku a v obraně se otevírala okénka. Pět minut před vypršením řádné hrací doby se z rychlého protiútoku dokázal prosadit jablonecký Haurdič a zápas tak rozhodl. Korigovat skóre mohl v devětaosmdesáté minutě Jan Schulmeister. Jeho slibný pokus skončil mimo tři jablonecké tyče. "Hráli jsme dobře. Jablonec má mnohem zkušenější mužstvo, které je silnější v osobních soubojích. Chyběly nám kila a centimetry. Bylo to znát," hodnotil po zápase zklamný kouč Zdeněk Psotka. "Měli jsme dát na dva nula," tvrdil po zápase olomoucký obránce Janotka. "Jablonec by se už nevzpamatoval. Prvních třicet minut jsme byli lepší. Jarolím potom krásně vymetl šibenici a Jablonec se dostal na koně," doplnil bek Sigmy. FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1) Branky: 37. Jarolím, 41. Eliáš, 86. Haurdič - 28. Petr (Ordoš) Rozhodčí: Paták - Pospíšil, Dobrovolný Sestavy: Jablonec: Špit - Krejčí, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím (82. Michálek), Loučka, Eliáš, Kovařík (71. Haurdič) - Pekhart, Lafata (88. Vošahlík) Sigma: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Rossi, Hořava (70. Navrátil), Bajer - Petr (79. Schulmeister), Ordoš (46. Nuc) - Šultes