Sigma pálila do tyčí a s Bohemians prohrála

08.05.2011 / A tým

Sigma se v rámci 27. kola Gambrinus podruhé v tomto týdnu představila na stadionu v Edenu. Po čtvrtečních výtržnostech a nedohraném utkání se Slavií, se tentokrát Hanáci střetli s Bohemians 1905. Trenér Psotka udělal pár změn v základní sestavě. V brance nastoupil Martin Blaha, vykartovaného Aleše Škerleho nahradil Václav Koutný, v útoku pak dostal poprvé od začátku šanci Tomáš Přikryl. A právě mladý útočník dělal obraně Klokanů velké problémy. V osmé minutě zakončoval zpoza pokutového území a jeho rána nadělala brankáři Sňozíkovi nemalé problémy. Další šance mladého forvarda přišla ve třinácté minutě, kdy Jakub Petr vystihl směr přihrávky soupeře, našel Přikryla, který z úhlu pálil mimo. Ve dvacáté minutě opět Přikryl zamotal hlavy domácím obráncům, míč poslal na Doležala, který nastřelil tyč domácí branky. Zastřelování olomouckého útoku pokračovalo. V osmadvacáté minutě centroval Janotka, na míč si vyskočil Jakub Petr a orazítkoval tentokráte břevno. O minutu později už tlak olomoucké Sigmy přinesl vedení. Václav Koutný poslal dlouhý míč, Doležal jej hlavou prodloužil na Tomáše Přikryla, který jej v pádu poslal za brankáře Sňozíka. Domácí po inkasované brance začali více hrát. V jednatřicáté minutě pálil do rukavic brankáře Blahy Milan Škoda. V šestatřicáté minutě se už domácím podařilo vyrovnat. Centr Štohanzla z pravé strany vrátil před bránu Ibragimov a Škoda poslal míč pod břevno. Ve druhé půli pokračovala Sigma ve spalování šancí. Ve třiapadesáté minutě centroval Rossi do pokutového území, kde hlavičkoval Jakub Petr. Reflexivním zákrokem stihl vyrazit míč brankář Sňozík. V devětašedesáté minutě však Sigma podruhé inkasovala. Lukáš Hartig centroval na Škodu, který na hranici malého vápna přetlačil Michala Vepřeka a zády k brance poslal míč za Martina Blahu. Sigma mohla srovnat krok v sedmasedmdesáté minutě, kdy z rohu pokutového území pálil Šultes. Míč se ale zatřepotal jen v boční síti. Za dalších deset minut pálil levačkou zpoza vápna Tomáš Hořava. Mírně vyběhnuvší brankář Sňozík měl co dělat, aby mu míč nezapadl do branky.
Bohemians 1905 - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1) Branky: 36. vlastní Kučera, 69. Škoda - 29. Přikryl Rozhodčí: Adámek - Čecháček, Szarowski Diváci: 2614 Sestavy: Bohemians: Sňozík - Jinřišek, Sedláček, Nikl - Ibragimov (67. Hartig), Cseh, Kraus (38. M. Nešpor), Moravec, Štohanzl (87. Lukáš) - Škoda, Bartek SK Sigma: Blaha - Janotka, Kučera, Koutný, Vepřek - Navrátil (79. Tomeček), Rossi, Hořava - Přikryl (67. Bajer), Doležal, Petr (67. Šultes)