SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Sigma pátý zápas v řadě bodovala

23.03.2003 / A tým

Sigma pátý zápas v řadě bodovala Sigma Olomouc sice zůstává na jaře už v pátém zápase v řadě pod taktovkou trenéra Petra Uličného neporažená, ale v domácím prostředí se tentokrát po dvou výhrách musela spokojit s bezbrankovou remízou. O dva body ji v boji o udržení obrala Viktoria Žižkov. SK Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 0:0 Domácí nastoupili bez zraněného Tumy, který v soubojích s vysokými zadáky citelně chyběl. Možná i proto si Sigma nedokázala připravit tolik brankových příležitostí jako v předcházejících zápasech. Žižkov od samého začátku dobře bránil na vlastní polovině a snažil se využít každé příležitosti k protiútoku. Moc jich ale neměl. Proti pozorné a takticky velmi dobře hrající obraně se domácí jen velmi těžko prosazovali. Za první poločas šly na branku hostí pouze střely Vlčka, Reitera a Siegla z úctyhodné vzdálenosti a žádná z nich gólmana Pižanowského neohrozila. Naopak hosté měli především díky standardním situacím nebezpečné okamžiky před brankou Vaniaka. Olomoucký gólman ale celých devadesát minut prakticky nemusel zasahovat. Do druhého poločasu poslal trenér Uličný na hřiště Urbánka místo Randy. Hra Sigmy se zlepšila a konečně přišel tolik očekávaný nápor. Reiter vysunul po pravé straně Vlčka, ale střelu Urbánka z jeho přihrávky brankář Pižanowski stačil vyrazit. Po hodině hry přišla další šance domácích po kopu z rohu, ale Kučerova hlavička šla těsně vedle levé tyče. Nápor domácích pak ustal a Žižkovští už v závěru remízu udrželi. Rozhodčí:Helebrant - Holub, Talpa. ŽK: Ščasný, Pikl (oba Žižkov). Diváci: 6045. Sigma: Vaniak - Zbožínek, Hubník, Kučera, Caha - Randa (46. Urbánek), Siegl, Kovář, J. Černý (58. Rozehnal) - Vlček, Reiter (78. Putík). Trenér Petr Uličný. Žižkov: Pižanowski - Buryán, Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Ščasný, Pikl, Sabou, Novotný (66. Dirnbach) - Chihuri, Oravec. Trenér Vítězslav Lavička. Zdroj: čtk

Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoněJílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně
| 22.03.2017
Sladký: Je to určitě velké zklamáníSladký: Je to určitě velké zklamání
Mohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl ŠkerleMohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl Škerle
| 21.03.2017
| 20.03.2017
Další zápas SK Sigma má upřesněný termínDalší zápas SK Sigma má upřesněný termín
Předprodej na další zápas SK Sigma zahájenPředprodej na další zápas SK Sigma zahájen