Sigma po pěti zápasech konečně vyhrála

05.03.2006 / A tým

Od šestého listopadu loňského roku čekali olomoučtí fotbalisté na ligové vítězství. Dočkali se po pěti neúspěšných pokusech až pátého března v utkání 19. kola s Příbramí. Za vysněnou výhrou Hanáci vykročili už ve druhé minutě, kdy otevřel skóre Chmelíček. Divecký sice vyrovnal, ale ve 38. minutě dal M. Hubník vítěznou branku. SK Sigma Olomouc – Příbram 2:1 (2:1) Domácí začali hodně zhurta: v druhé minutě se dostal Onofrej k šestnáctce, poslal míč před branku hostí a tam ho Chmelíček usměrnil poprvé za záda brankáře Pařízka. A domácí nápor pokračoval: v sedmé minutě hlavičkoval Michal Hubník těsně nad, chvíli nato Babnič střelou z dálky protáhl Pařízka, který stačil míč vytlačit na roh. Po deseti minutách se hosté z tlaku vymanili. Zahrávali řadu standardních situací a z nich hrozilo Sigmě často nebezpečí. Jenže místo toho přišla další šance před brankou Marily, kterou zmařil v 21. minutě volný Chmelíček. Brzy poté se ale podařilo hostům vyrovnat: v 29. minutě Divecký na hranici šestnáctky vypálil, míč tečovaný Königem vysokým obloučkem přeletěl Lovásika a skončil v levém rohu branky Sigmy. Domácí pak na chvíli znervózněli, ale v 38. minutě se jim vrátila pohoda na kopačky. Špiláček vyslal kolmý pas na Michala Hubníka, ten obešel i brankáře Pařízka a vstřelil vítězný gól. Hosté ale zápas nevzdali a tři minuty po přestávce se příbramský Gruber v dobré pozici obtočil kolem domácího Horáčka, jenže ve stoprocentní šanci vystřelil mimo. Příbram pak pokračovala v nátlakové hře a dál pospíchala před Lovásika, jenže domácí obrana dokázala všechny nebezpečné situace vyřešit. Po příchodu Rýdla se domácí ještě více soustředili na na defenzivu a rychlé brejky. Jeden z nich jim mohl vyjít: hned po nástupu na hřiště mohl po nedorozumění obrany hostí zvýšit Vyskočil, ale z úhlu minul prázdnou branku Příbrami. Posledních dvacet minut už se domácí soustředili na bránění svého jednogólového náskoku. V nastaveném čase se dostal po centru hostí do neobvyklého úniku Buryán, ale Roman Hubník stačil míč v poslední chvíli vypíchnout k Lovásikovi. Domácí i proto vytoužené hubené jednobrankové vedení ubránili. Olomoucký kouč Petr Uličný si mohl oddechnout, že hráči přerušili nepříjemnou sérii. Ovšem po celý zápas se jeho svěřenci museli strachovat o další ztrátu. "Podařilo se nám dát rychlý první gól, ale soupeř hloupým gólem vyrovnal. Ve druhém poločase jsme navíc byli hodně pod tlakem a koledovali si o vyrovnávací gól," mínil Uličný. Pavel Tobiáš z Příbrami si pochvaloval úroveň utkání. "S ohledem na počasí a terén se hrál výborný a agresivní fotbal. Nebyli jsme horší, dokonce si troufám tvrdit, že ve druhém poločase dokonce lepším týmem. Hlavní rozdílem ale byla koncovka - zatímco domácí své šance proměnili, my naopak. Přesto si myslím, že by zápasu slušela spíše remíza," uvedl kouč hostů. Branky: 2. Chmelíček, 38. M. Hubník - 29. Divecký. Rozhodčí: Šedivý - Filgas, Slavík. Bez ŽK. Diváci: 3354. SK Sigma : Lovásik - König, Horáček, Hudec, R. Hubník - Babnič, Kaščák (89. Šultes), Špiláček, Onofrej - M. Hubník (70. Vyskočil), Chmelíček (61. Rýdel). Trenér Petr Uličný. Příbram: Pařízek - Buryán, Formánek, Penner, Pleško (83. Hiroš) - Hašek (61. Klesa), Mácha, Riegel, Čupr - Divecký, Gruber (80. Frejlach). Trenér Pavel Tobiáš.