Sigma počtvrté s Libercem s nulou

05.05.2010 / A tým

Do předposledního domácího utkání tohoto ročníku nemohl trenér Zdeněk Psotka počítat s vykartovaným Janotkou a Komárkem. Ani na střídačce se neobjevil Schulmeister a také stoper Dreksa a tak šanci dostal vedle Škerleho Tomáš Kalas, který 15. května oslaví teprve sedmnáctiny!!! Po pěti minutách hry si připsal Tomáš Kalas první úspěšný obranný zákrok, když odzbrojil Keriče. Uprostřed hřiště přebíral ze zadních řad míče Ordoš s Hořavou, kteří je rovným dílem rozdělovali na obě strany. Výzvy ke skórování nejprve nevyužil Hubník, mimo pálil Hořava a Petra odzbrojil ve vápně Liška. V 16. minutě poslal nádherný centr z pravé strany Petr, který Hubník hlavou uklidil míč do Hauzrovy sítě 1:0. Ve 23. minutě se znovu předvedl Kalas. Dočkal hledal ve vápně své spoluhráče, ale Kalas včas uklidil do bezpečí. O chvíli později vypustil nebezpečnou ránu ze třiceti metrů Papoušek, ale Blaha kryl. Ve 35. minutě pohrdli srovnáním hráči Slovanu. Papouška vychytal skvěle Blaha, Keričovu ránu zblokoval Škerle a Nezmara zneškodnil Hubník s Rossim. Ve 42. minutě byl faulován ve vápně Petr a rozhodčí Adámek po konzultaci s pomezním Jiříkem ukázal na značku pokutového kopu. Ten proměnil Michal Ordoš a připsal si desátou branku sezóny 2:0. Desátou branku v sezoně také mohl přidat Pavel Šultés, ale střelu, po centru aktivně hrajícího Rossiho, poslal vysoko nad Hauzrovu branku. Domácí tak odcházeli za příznivého stavu 2:0. Krátce po přestávce po centru Heidenreicha dával Petr chytře pod sebe na Šultese. Tomu se míč do brány poslat nepodařilo, stejně tak dorážejícímu Hubníkovi. V 52. minutě rozjel další akci Hořava. Poslal vpravo Šultese, ten našel ve vápně Hubníka, který tísněn dal pod sebe na Petra. Mladý útočník Sigmy přistrčil lépe postavenému Ordošovi, který ze sedmi metrů trefil Hauzra a ztlumený míč z brankové čáry vykopl Dejmek. Nejaktivnější hráč Liberce Papoušek nechal po hodině hry vyniknout domácího gólmana. Jeho dělovku z 25 metrů pod víko vytáhl Blaha na roh. Ten si poradil také se střelami Dočkala a Keriče. Sigma měla několik rychlých protiútoků, které však většinou ztroskotaly na špatné finální přihrávce. Hrál se slušný, pohledný, pohodový a oboustranně útočný fotbal. Sigma porazila Liberec v této sezóně již počtvrté, když ani jednou neinkasovala a svému soupeři nastřílela devět branek. SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 2:0 (2:0) Branky:16. Hubník (Petr), 43. Ordoš p.k. Diváci: 3013 Rozhodčí: Adámek – Večeřa, Jiřík. ŽK: Liška Sestavy: Sigma: Blaha – Rossi, Kalas, Škerle, Heidenreich (85. Onofrej)– Kaščák , Hořava – Hubník (63. Navrátil), Ordoš, Petr (73. Bajer) – Šultes. Trenér Psotka. Liberec: Hauzr – Zeman, Holeňák (79. Rehák), Dejmek, Liška – Dočkal, Vácha, Gecov (56. Vojta), Papoušek (82. Bosančič) – Kerič, Nezmar. Trenér Petr Myslivec. Hlasy trenérů: Zdeněk Psotka (SK Sigma): Chtěli jsme získat tři body ztracené v Budějovicích a odčinit před fanoušky prohru v poháru s Plzní. I když naše hra nebyla tak kvalitní, jsme rádi, že série proti Liberci pokračuje. Mrzí mne, že jsme nevyužili množství šancí ke vstřelení třetí branky. Petr Myslivec (Slovan Liberec): Sérii s Olomoucí jsme bohužel protáhli na čtyři utkání. Výsledek je krutý, ale bez gólů jsme uspět nemohli. Po individuální chybě padl první gól a penalta zápas zřejmě rozhodla. Neproměňovali jsme šance a to rozhodlo, chyběla nám produktivita.