Sigma podává po Plzni protest

10.04.2007 / A tým

Klubové vedení se dnes rozhodlo zaslat protest komisi rozhodčích ČMFS proti řízení utkání 21. kola I. Gambrinus ligy mezi SK Sigma Olomouc a FC Viktoria Plzeň. Protest směřuje proti hlavnímu rozhodčímu Jiřímu Jechovi s odůvodněním, že ovlivnil výsledek utkání chybným posouzením situací ve 28. a 55. minutě. V obou případech šlo o neodpískání pokutového kopu. „Domníváme se a záznam utkání i sestřih šotů to prokázal, že rozhodčí Jech ovlivnil výsledek utkání těmito verdikty: v 28. minutě za stavu 0:1 neodpískal pokutový kop za sražení hráče č. 29 Hartiga hráčem hostů č. 6 Müllerem v pokutovém území. V 55. minutě za stavu 0:1 neodpískal pokutový kop za sražení hráče č. 18 Pulkerta hráčem hostů č. 7 Trappem v pokutovém území,“ píše se mimo jiné v protestu Sigmy. Za podobný zákrok, který potkal Hartiga v neděli, byla v podzimním duelu v Plzni odpískána Komárkovi penalta ve prospěch domácího klubu. S protestem proti této penaltě tehdy olomoucký klub neuspěl. A to nezůstalo pouze u jedné. Sudí Adam odpískal ještě jednu a ještě vyloučil Flachbarta. Komise jej nechala několik utkání odpočívat... Rozhodčí Jech není v této sezóně pro diváky na Andrově stadionu žádným překvapením. Naopak! V 7. kole řídil domácí utkání s Brnem (1:0). Nepovedlo se mu. Stejně jako duel s Teplicemi (1:1) v rámci 13. kola, za který byl komisí rozhodčích potrestán. Komise zřejmě usoudila, že na jaře je Olomouc nejkrásnější a tak jej vyslala na Hanou znovu.