SK Sigma Olomouc vs. MFK Vítkovice 28. 4. 2017 v 18:00 Stáhni si mobilní aplikaci SK Sigma Olomouc!

Sigma podává protest proti řízení utkání v Plzni

11.09.2006 / A tým

Olomoucká Sigma si stěžuje Komisi rozhodčích a delegátů na kvalitu řízení utkání 6. kola mezi domácí Viktorií Plzeň a Sigmou Olomouc. Sigma si stěžuje na neodborné a nepochopitelné řízení utkání ze strany hlavního rozhodčího Jiřího Adama a jeho asistenta č. 1 Libora Nováka. Po shlédnutí záznamu z utkání je patrné, že ve 20. minutě utkání došlo v pokutovém území Plzně při standardní situaci Olomouce ke sražení olomouckého hráče Martina Hudce domácím hráčem Michalem Smejkalem a poté k dosažení branky hráčem Olomouce Martinem Komárkem. Hlavní rozhodčí však odpískal faul hráče Olomouce Martina Hudce na brankáře domácích Michala Daňka a branku hostů neuznal. V 52. minutě, za podobné sražení domácího Martina Filla hostujícím Martinem Komárkem v pokutovém území Plzně, již pokutový kop odpískal a hráče Komárka potrestal žlutou kartou. V 73. minutě, po krásné kombinační akci Sigmy ve středu pole, zastavil olomouckého Ladislava Onofreje praporkem asistent č. 1 Libor Novák pro údajné postavení mimo hru. V 75. minutě domácí hráč Jan Rezek upadl bez cizího přičinění ještě před pokutovým územím. Hlavní rozhodčí nepochopitelně odpískal druhý pokutový kop a hráč Olomouce Jan Flachbart byl po druhé žluté kartě vyloučen. Simulování domácího Rezka tak zůstalo nepotrestáno. Naopak, hostující tým musel dohrávat v oslabení. Korunu všemu nasadil hlavní rozhodčí po skončení utkání, když jako střelce obou branek uvedl v zápise o utkání Jana Flachbarta…Sigma tedy vlastně zvítězila! Další připomínkou olomouckého klubu je opakované porušování Soutěžního řádu. Technicko-soutěžní ustanovení, bod 7, odstavec R, hovoří zcela jasně: „Je zakázáno vysílání jakýchkoliv hudebních spotů v průběhu hry.“ Stejně jako při utkání 1. kola v Mladé Boleslavi tak i při utkání v Plzni pouštěl domácí moderátor hudbu a povzbuzoval svůj tým po celé utkání, což je zakázáno. Navíc v Plzni stál povzbuzující moderátor s přenosným mikrofonem asi 3 metry za 4. rozhodčím. Ten i přes upozornění na porušení zákazu na toto nereagoval. Stejně tak nedávný TV duel Teplice – Most přinesl důkaz o porušování tohoto zákazu.

25. kolo: Sigma hraje doma proti Sokolovu25. kolo: Sigma hraje doma proti Sokolovu
| 27.04.2017
Páteční zápas SK Sigma píská SeverýnPáteční zápas SK Sigma píská Severýn
| 26.04.2017
Začal předprodej na další utkání SK SigmaZačal předprodej na další utkání SK Sigma