Sigma podlehla Brnu a dál čeká na jarní body

16.04.2007 / A tým

Ve 22. kole I. Gambrinus ligy vyrazila olomoucká Sigma do Brna. Šest změn v základní sestavě i zlepšený herní projev týmu, oproti utkání s Plzní, však k zisku bodů nevedl. V deseti nakonec tým z Hané nezískal ani bod a odvezl si porážku 2:1. Brno se tak dočkalo výhry nad Sigmou po dlouhých pěti letech. Před zraky televizních diváků nastoupila Sigma se šesti změnami v sestavě. Mimo změn vynucených nemocí (Vojáček), zraněním (Hartig a Hubník) a karetním trestem (Rýdel), nechal trenér Petržela na lavičce Melinha a Onofreje. Jejich zástupci sehráli utkání až do vyloučení Šedivého v 52. minutě se vztyčenou hlavou. „Noví hráči na hřišti mě určitě nezklamali,“ řekl po utkání trenér Petržela. Ve 2. minutě vybojoval první rohový kop utkání Štěpán, ale Vepřekův pokus obrana Brna odhlavičkovala. O minutu později vystřelil tvrdě Siegl, Lovásik střelu na dvakrát zneškodnil. V 10. minutě šel za míčem Hochmeistera Schulmeister, domácí brankář byl rychlejší. O dvě minuty později pálil tvrdě Jindřišek, ale v cestě jeho střely byla hlava obránce Pavlíka. V 17. minutě včasným výběhem zmařil šanci Brna olomoucký brankář. O dvě minuty poté střílel technicky Hochmeister, ale minul branku. Ve 25. minutě předvedli Hanáci pěknou, ale jedinou, akci na jeden dotek. Jen však po půlící čáru…O minutu později musel opět řešit na dvakrát situaci Lovásik. Ve 28. minutě vyslal Hochmeister Janotku, ale ten velmi nepřesným centrem nenašel nikoho ze spoluhráčů. O minutu později zakombinovali opět Hanáci. Míč putoval od Jindřiška přes Schulmeistera k Hořavovi, který zakončil střelou těsně vedle. Ve 31. minutě zaútočili domácí. Tahoun domácích Polách si poradil s Hochmeisterem i Jindřiškem a naservíroval míč Střeštíkovi. Ten napálil míč na bránu a Brno vedlo 1:0. O dvě minuty mohlo být hůř, ale Zelenka hlavou přestřelil. A tak udeřili hosté. Janotka zahrál v 41. minutě standardní situaci a Šedivý nedal Burešovi přesnou hlavičkou šanci, 1:1. O dvě minuty později střílel Besta, Lovásik byl na přední tyči bdělý. Ve 44. minutě už míč za svá záda pustil. Vinu však nese obrana, která nepokryla Bestu a ten usměrnil míč hlavou do sítě bezmocného Lovásika. V poslední minutě se domácí ještě dožadovali pokutového kopu za souboj Lovásika s Poláchem, ale rozhodčí Příhoda zůstal klidný. Do 2. poločasu vstoupila Sigma s odhodláním utkání zvrátit. Zvrat nastal, ale jiný, než hosté plánovali. V 52. minutě uviděl červenou kartu za souboj před pokutovým územím Peter Šedivý a tým dohrával o deseti. Zejména prvních deset minut bylo pro svěřence trenéra Petržely hodně perných. Brno cítilo šanci na uklidňující třetí branku a tlačilo se do pokutového území ze všech stran. Mohlo udeřit i na druhé straně. Po rohovém kopu se v 64. minutě dostal k propadenému míči Formánek, ale ve vyložené šanci nastřelil míč přímo do Bureše. V 66. minutě prostřelil Lovásika Pacanda, ale Hochmeister míč uklidil do bezpečí ještě před brankovou čárou. Snaha hráčů v modrých dresech narážela na vlastní nepřesnosti a na nedostatečný počet hráčů. V 75. minutě lízla střela Pacandy tyč olomoucké svatyně. O dvě minuty později zázračně zachránil Lovásik. V 79. minutě se do druhé obrovské šance Sigmy ve 2. poločase dostal Schulmeister, ale chybu obrany domácích nepotrestal. Sám před Burešem přestřelil. O chvíli později zahrozil domácí Zelenka, ale hlavou minul branku. Brno už v závěru kontrolovalo hru, jejich snahu o vstřelení uklidňující branky však mohli hosté potrestat. Vyrovnat mohl po chybě domácí obrany v 82. minutě Hochmeister, ale sám před brněnským gólmanem hlavou přestřelil. V 88. minutě se ještě pokoušel najít Randa v pokutovém území Pulkerta, ten však na míč nedosáhl. Pulkert se ještě v poslední minutě dostal do vápna soupeře, našel Schulmeistera, ale ten o míč přišel. Tak jak mohlo utkání skončit výraznější výhrou domácích, mohlo skončit i remízou či těsným vítězstvím Sigmy. Chyby domácí obrany však hráči Olomouce, na rozdíl od domácích, nedokázali potrestat. „Prohra, to je nesplněný cíl. Víc to nebudu hodnotit,“ řekl po utkání stručně trenér Sigmy Vlastimil Petržela. „Máme pochopitelně radost. To utkání ale nebylo jednoduché. Určitě utkání ovlivnilo vyloučení. Sigma ze začátku dobře bránila. My měli dát uklidňující gól,“ řekl Josef Mazura, domácí kouč. Branky: 31. Střeštík, 44. Besta – 41. Šedivý Sestavy: Brno: Bureš – Kuncl, Mazuch, Pavlík, Siegl – Besta (90. Kalouda), Holek, Polách, Okleštěk (65. Pacanda) – Střeštík, zelenka (84. Vrána) Olomouc: Lovásik – Jindřišek (46. Bodeček), Šedivý, Formánek, Vepřek – Janotka (80. Pulkert), Hochmeister, Randa (K), Hořava (68. Melinho), Štěpán – Schulmeister V. ŽK: 10. Bureš, 78. Besta – 25. Hochmeister, 45. Formánek, 86. Vepřek ČK: 52. Šedivý Rozhodčí: Příhoda – Lhoták, Zlámal Počet diváků: 4520 Během zítřka přineseme fotografie z utkání.