Sigma podlehla Dinamu Záhřeb

06.02.2011 / A tým

První hrací den na herním soustředění měli fotbalisté SK Sigma Olomouc v plánu dvě utkání. V tom prvním porazili Bate Borisov, první tým běloruské ligy, 3:1. Ve druhém jsme měli za soupeře dalšího lídra, tentokrát Dinamo Záhřeb, klub, který vede chorvatskou nejvyšší soutěž. I druhý nedělní zápas začal pro Sigmu inkasovanou brankou. A znovu to bylo ve čtvrté minutě. Na rozdíl od dopoledního utkání ale tentokrát nepodařilo týmu v prvním poločase na obdrženou branku odpovědět. Navíc minutu před přestávkou inkasoval druhou branku. Po změně stran se SK Sigma zvrat skóre nepovedl. A Chorvaté zvýšili ještě o jeden gól, to bylo čtyři minuty před koncem. „Jsme určitě rádi, že jsme mohli odehrát zápasy s tak dobrými soupeři. Proti Borisovu to bylo utkání navíc, Bate se nám nabídlo,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Pro oba zápasy svůj kolektiv rozdělil. „Byla to pro nás obrovská zkušenost, v obou zápasech jsme hráli trošku jinak, což je dobré, abychom byli připraveni na různé varianty. Obě utkání přinesla moc pozitivního, máme hodně nových podnětů,“ podotkl Psotka. Další zápas hraje SK Sigma v úterý 8. února. Bude to proti ukrajinskému klubu Volyň Luck (15.00). Neděle je dnem, kdy na herním soustředění končí záložník Tomáš Hořava a útočník Michal Hubníka. Oba míří do Prahy na pondělní reprezentační srazy. Michala Hubníka čeká s áčkem zápas v Pule s Chorvatskem, jedenadvacítka s Tomášem Hořavou míří do Nizozemska. SK Sigma Olomouc – Dinamo Záhřeb 0:3 (0:2) Branky: 4. Palič, 45. Rukavina, 86. Kramarič. SK Sigma: Blaha – Hála, Dreksa (68. Tomeček), Kučera, Machalický – Navrátil, Murin, Ordoš (60. M. Popsíšil), Přikryl – Doležal (82. Schulmeister), Šultes. Trenér Zdeněk Psotka.