Sigma podlehla Plzni a přišla o Hartiga

28.10.2007 / A tým

Téměř dvouměsíční série zápasů bez porážky skončila pro Sigmu v Plzni, kde podlehla místní Viktorii 2:0. Vlastencem otevřel skóre v osmapadesáté minutě Randa. Na konečných dva nula pečetil v nastaveném čase záložník Jarolím. Až teprve vlastní gól olomouckého zadáka Randy pomohl z rozpaků domácím plzeňským fotbalistům. Když se pak v závěru střetnutí Olomouc snažila alespoň o vyrovnání, riskovala a už v nastaveném čase pronikli domácí do soupeřovy odkryté obrany. A Jarolím přesnou střelou pečetil plzeňské vítězství v poměru 2:0. Olomouci se na Plzeň v posledních letech příliš nedařilo, Hanáci porazili Viktorii naposledy před více než třemi lety a nepříznivou sérii nezlomili ani tentokrát. Smolný okamžik je potkal také hned na začátku, protože už v páté minutě se po střetu se Šmejkalem zranil útočník Hartig a nejlepší podzimní střelec Sigmy musel být převezen do nemocnice. Diváci jinak ve Štruncových sadech v úvodu čekali na dramatické situace marně, nezáživná hra ve středu hřiště nijak nadchnout nemohla. Ve 13. minutě hostující zadáci stačili zablokovat střelu Filla, stejný hráč pak po trestném kopu Jarolíma hlavičkoval těsně nad. Olomouc se v útoku připomněla jen dvakrát, když nedůrazně zakončoval Hubník. O přestávce jako by hosté v kabině ožili, možná jim pomohl i důrazný proslov kouče Pulpita, který před lety působil v ještě druholigové Plzni. Téměř jisté brance báječným reflexem zabránil domácí gólman Daněk, střílel Hubník. A překonat Daňka nedokázal ani explzeňský Martin Knakal, který si dnes poprvé v Plzni zahrál jako soupeř Viktorie. Potom po rychlé přízemní kombinaci Rada směroval svoji přihrávku na Jarolíma, ale dráhu letu míče nešťastným zásahem přetnul bek Randa, který si jej srazil do vlastní brány. Olomoucký brankář Drobisz tak po dlouhých 462 minutách inkasoval. Olomouc postupně otevřela hru, marně se pokoušela dostat před domácí branku a naopak nabízela domácím spoustu prostoru k rychlým kontrům. Sedm minut před koncem ještě nepojistil výhru Psohlavec, který po Jarolímově prudkém centru jen napálil břevno. Dramatickou zápletku zápasu v první minutě nastaveného času vyřešil až plzeňský středopolař Jarolím, který po akci střídajícího Malcharka a Psohlavce bez potíží trefil odkrytý kout olomoucké branky. Plzeňský kouč Stanislav Levý označil druhý poločas za kvalitnější, uvědomoval si také důležitost vedoucí branky. "Dnes bylo jasné, že kdo dá první gól, tak vyhraje. Porážet Olomouc pro nikoho vůbec nebude jednoduché, proto si toho tolik vážíme," řekl Levý. Levý zároveň ocenil brankáře Michala Daňka, jehož dva výborné z zákroky předcházely vedoucímu gólu Plzně. "Hodně nás podržel," pochvaloval si Levý, kterému náladu po zápase pokazilo zranění Müllera a Vrzala. "Zranění Hartiga mě mrzí víc než ta dnešní prohra," litoval olomoucký trenér Martin Pulpit. Přesná Hartigova diagnóza zatím není známa, ale vyloučeno prý není ani vážné poškození vazů, což by znamenalo nucenou několikaměsíční pauzu. "První půli to byl fotbal asi tak divizní úrovně, ale po poločase jsme se hodně zvedli, tlačili se do útoku a Plzeň přehrávali," uvedl Pulpit. "Jenže Bajer udělal hrubku, kterou jsme si navíc vzápětí potrestali vlastním gólem. Brankář Drobisz si nezasloužil, aby ta jeho úctyhodná série bez inkasovaná branky skončila takovým způsobem," dodal Pulpit. Záznam online přenosu najdete ve výsledcích.