Sigma podlehla Plzni a v poháru končí

28.04.2010 / A tým

I přes dobrý výsledek z venkovního utkání se nepodařilo fotbalistům Sigmy Olomouc přepsat klubovou historii a postoupit do premiérového finále českého poháru. V domácí odvetě semifinále podlehli Plzni 3:1 a po celkovém výsledku 3:5 se s pohárem Ondrášovka Cup loučí. Hanáci nezvládli úvod zápasu. Limberského průnik do vápna zastavil faulem stoper Pavel Dreksa a sudí Matějek zadul do píšťalky a ukázal na penaltovou značku. Z pokutového kopu se přesnou střelou k tyči prosadil Jan Rezek a přiblížil západočechy k finále. Další ránu do olomouckých řad zasadil ve třiadvacáté minutě David Střihavka. Vysoký plzeňský útočník se prosmýknul kolem olomouckých obránců a z úhlu dokázal najít volné místo a Lovásika prostřelil. Veseleji mohlo být ve dvaatřicáté minutě. V samostatném úniku sestřelil Michala Hubníka brankář Daněk a Matějek nařídil penaltu i pro Sigmu. Za jasný faul a zmaření brankové šance však udělil Daňkovi jen žlutou kartu. Překvapeni byli hráči Sigmy i více než tři tisícovky diváků na Andrově stadionu. "Nebudu se k rozhodčímu vyjadřovat," odmítnul jakkoli komentovat verdikt sudího trenér Zdeněk Psotka. Pokutový kop zahrával obránce Tomáš Janotka, směr jeho střely však Daněk vystihl a napravil tak své zaváhání. Druhý poločas začala Sigma opět inkasovanou branku. Již na tři nula zvyšoval v osmačtyřicáté minutě Milan Petržela. Sigma se ve druhém poločase herně zvedla a vytvářela si šance. V osmapadesáté minutě mohl snížit Pavel Šultes. Zdravotně limitovaný útočník nedokázal usměrnit míč do sítě. Plzeň byla nebezpečná již jen z rychlých protiútoků. V jednom takovém se hrnul na Tomáš Lovásika útočník Střihavka. Aleš Škerle jej křižoval a po pádu vysokého plzeňského forvarda opět ukázal rozhodčí Matějek na penaltový puntík. Kolář se čtvrtou gólovou šancí Plzně naložil prachbídně a z pokutového kopu ani netrefil olomouckou branku. Devět minut před koncem přišel čestný úspěch Sigmy. Po rychlém protiútoku hledal Jan Schulmeister nabíhajícího Navrátila, který zkušeně zavěsil za bezmocného Daňka. "Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří v této sezoně hráli Ondrášovka Cup. Obrovsky nás to mrzí. Dostali jsme se daleko, dnes byl ale soupeř lepší a fotbalovější. Chtěl bych poděkovat i divákům, kteří byli dneska fantastičtí," tvrdil na pozápasové tiskové konferenci trenér Psotka.´ SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2) Branky: 81. Navrátil (Schulmeister) - 19. J. Rezek (pen.) , 23. D. Střihavka, 49. M. Petržela Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík Diváci: 3255 Sestavy: Sigma: Lovásik - Janotka, Dreksa (46. Ordoš), Škerle, Onofrej - Rossi, Kaščák - Hubník, Hořava, Bajer (76. Navrátil) - Šultes (60. Schulmeister) Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (76. Jiráček), Rada, Horváth, Kolář (89. Hájovský) - Střihavka (81. Rýdel), Rezek