Sigma podlehla Slavii 1:3

05.05.2008 / A tým

Doplněno o fotografie. V dohrávavném utkání 28. kola Gambrinus ligy nezvládla Sigma úvod utkání a přes zlepšený výkon ve druhé polovině podlehla Slavii 1:3. Slavia s vědomím, že Sparta, její rival v boji o titul, podlehla Brnu, Sigmu zatlačila od prvních minut. Ve dvanácté minutě našel přesnou přihrávkou Šmicer osamoceného Toleskiho, jeho šanci Drobisz zlikvidoval. Na další šanci makedonského šutéra byl ovšem krátký. Ten se se střelou nepáral a po přihrávce Šventa poslal míč nekompromisně pod břevno. O pět minut vedla Slavia již o dvě branky. Aktivní Toleski poslal do vápna přesný pas Jarolímovi, který umístěnou střelou zvýšil náskok přažanů. První vážnější šance Sigmy přišla ve 33. minutě, kdy se ke střele dostal Michal Hubník, jeho střelu pod břevno Vaniak s potížemi kryl. Sotva se hráči odebrali do kabin, spustil se na Andrově stadionu opravdový liják. Soutěžící, kteří měli kopat v poločasových soutěžích, tak neměli snadný úkol. Přesto se jeden z nich trefil a byl odměněn DVD přehrávačem. Do druhého poločasu vstoupili hráči Sigmy o poznání aktivněji, hosté si hlídali vybudovaný náskok. Šanci na korekci stavu měl ve dvaapadesáté minutě Bajer, pozemní střelou ke vzdálenější tyči však minul o milimetry Vaniakovu bránu. Co nezvládl Bajer, zařídil Heindenreich. Mladý obránce se prohnal po levé straně a tvrdou střelu do horního růžku nedal Vaniakovi šanci. Sigmy najednou bylo plné hřiště, Slavie se bránila. Nepovedená střela Kazára po Hubníkově příhře však hosty nevystrašila. Šance na bodový zisk žila do osmašedesáté minuty, kdy po pravé straně unikl Šenkeřík, jenž vybídl ke skórování osamoceného Abraháma. Ten svou šanci bezpečně proměnil. O vzrušení se pak starali pouze fanoušci hostujícího celku, které musela umravňovat pořadatelská služba a policie. Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:3 (0:2) Branky: 57. Heidenreich - 20. Toleski, 25. M. Jarolím, 67. Abraham Rozhodčí: Příhoda - Filgas, Goňa ŽK: Hořava - M. Jarolím, Abraham Diváci: 5488 Sestavy: Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Škerle, Heidenreich - Bajer, Kaščák, Hořava (85. Rýdel), Onofrej - Hubník (71. Melinho), Schulmeister (60. Kazár). Trenér: Fryš. Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Brabec, Hubáček - Šmicer (46. Abraham), Tavares (67. Suchý), M. Jarolím, Švento (78. Pudil) - Šenkeřík, Toleski. Trenér: K. Jarolím. Záznam online přenosu najdete v A týmu, sekce Termíny a výsledky.