Sigma podlehla Slovácku 0:2

01.05.2011 / A tým

V šestadvacátém kole Gambrinus ligy hostila Sigma Olomouc na Andrově stadionu 1. FC Slovácko. Smolný zápas dvou rozdílných poločasů Sigma po brankách Valenty a Szmeka prohrála 0:2. Trenér Zdeněk Psotka nechal odpočívat záložníka Rossiho a stopera Kučeru. Vedle Aleše Škerleho nastoupil obránce Václav Koutný, Rossiho v záložní formaci nahradil Michal Ordoš. Sigma Olomouc se od prvních minut usadila před brankou hostí. V šesté minutě hlavičkoval těsně vedle tyče Michal Ordoš, o dvě minuty později pálil Janotka do náruče brankáře Filipka. V jedenácté minutě prověřil pozornost brankáře Filipka dalekonosnou střelou Hořava. Sérii velkých olomouckých šancí ukončil ve dvanácté minutě Ordoš, který po centru Vepřeka pálil těsně mimo. Po deseti minutách oddychu se rozjela druhá lavina olomouckých šancí. Šultes ve třiadvacáté minutě pálil mimo branku. V osmadvacáté minutě měl šanci přelobovat brankáře Filipka olomoucký Janotka, ale přílišná razance poslala míč až za branku. V jednatřicáté minutě se obranou Slovácka proháčkoval Ordoš, následnou střelu vyrazil Filipko nohou. Z druhé vlny pálící Hořava jen o kousek minul pravou tyč branky Slovácka. V závěru první půle mohl vedení na stranu Sigmy strhnout Ordoš, ale opět ztroskotal na brankáři Filipkovi. Stejný hráč o dvě minuty později hlavičkoval mimo. Poslední slovo v prvním poločase ale měli doposud bezzubí hosté. Po chybě olomoucké obrany uháněl sám na Drobisze Lukáš Fujerik, brankář Sigmy vystihl směr střely a míč vyrazil. Po jednoznačné první půli přišla pro olomoucké diváky studená sprcha. Běžela 56. minuta, když na hranici pokutového území převzal míč Jiří Valenta a prostřelil brankáře Drobisze. Šokovaná Sigma nedokázala najít ve druhém poločase adekvátní odpověď a přestože se tlačila do útoku, šance si již vypracovat nedokázala. Naopak v poslední minutě ztratil míč na polovině hřiště Petr Drobsiz a Radek Szmek jej poslal do prázdné brány.
SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko 0:2 (0:0) Branky: 56. Valenta J., 90. Szmek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Kocián. ŽK:<> Škerle, Vepřek, Janotka - Kubáň, Perůtka, Ondřejka. Diváci: 4753 Sigma: Drobisz – Janotka, Koutný, Škerle "K", Vepřek – Bajer, Ordoš (72. Tomeček), Hořava – Petr (63. Přikryl), Doležal (59. Navrátil), Šultes. Trenér Zdeněk Psotka. Slovácko: Filipko "K" – Košút, Nešpor, Mezlík, Kubáň – Fujerik (68. Valenta V.), Perůtka, Volešák, Urbánek, Valenta J. (85. Reinberk) – Ondřejka (80. Szmek). Trenér Miroslav Soukup. Střely na: 5:4. Střely vedle: 9:2. Rohy: 3:1. Fauly: 12:12. Ofsajdy: 0:5.