Sigma podlehla Votrokům 0:1

31.10.2010 / A tým

Po více než sedmi letech jela Sigma v rámci Gambrinus ligy do Hradce Králové. A návrat to nebyl zrovna šťastný. Vyrovnané utkání s minimem brankových příležitostí rozhodli domácí Votroci dvanáct minut před koncem brankou Poděbradského. Zdeněk Psotka vsadil na osvědčenou sestavu. Jen zraněného defenzivního záložníka Daniela Rossiho nahradil talentovaný Tomáš Kalas. Úvod zápasu nabídl opatrný fotbal. První příležitost měla Sigma v pětadvacáté minutě hry, kdy se k rychlému protiútoku rozběhl po pravé straně Tomáš Janotka. Před pokutovým územím poslal vysoký míč na Michala Hubníka, jenž hlavou mířil vedle pravé tyče hradecké branky. Domácí kontrovali příležitostí po rohovém kopu Pokorného. Brankář Drobisz však reflexivním zákrokem míč vyrazil. Další šanci měla Sigma pět minut před poločasovou přestávkou. Jakub Petr vysunul Jana Navrátila, který běžel sám na hradeckého brankáře. Ten byl však u míče o vteřinu dříve a šanci olomouckému Messimu zmařil. V poslední minutě prvního poločasu musel zachraňovat Sigmu Petr Drobisz. Po přímém kopu Pokorného hlavičkoval Dvořák, olomoucký gólman byl však připraven a míč reflexivně vyrazil. Druhý poločas byl na šance ještě chudší než ten první, přesto stovka olomouckých fanoušků hnala modré do útoku. Když už se obě mužstva smiřovala s dělbou bodů, nezachytila olomoucká obrana přesný pas na Poděbradského, který sám před brankou prostřelil brankáře Drobisze. Domácí mohli svůj čerstvý náskok pojistit. Ve třiaosmdesáté minutě však Janoušek sám před brankou míč špatně trefil a vysoko přestřelil. Sigma v posledních minutách zápasu sevřela Hradec před jeho pokutovým územím. Držela míč, měla optickou převahu, brankovou příležitost si však proti pečlivě bránícímu soupeři nevypracovala. „Byl to náš nejhorší výkon podzimu. Nedařily se nám přihrávky, nedařilo se ani našim útočníkům,“ zlobil se trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.
FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0) Branky: 78. Poděbradský Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Lakomý Diváci: 4625 ŽK: Chleboun - Vepřek, Dreksa Sestavy: Hradec: Hanuš - Wozniak, Pávek, Chleboun, Hájovský - Fischer, Pokorný (90. Kocourek), Janoušek, Poděbradský - Pilař (83. Rezek), Dvořák (64. Černý) Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Dreksa, Vepřek - Kalas (79. Ordoš), Bajer, Hořava - Petr (66. Šultes), Navrátil, Hubník (86. Přikryl)