Sigma podruhé doma vyhrála

26.11.2001 / A tým

Sigma podruhé doma vyhrála Fotbalisté SK Sigma Olomouc porazili v předehrávce 15. kola Gambrinus ligy doma ostravský Baník. Tým z Hané vyhrál teprve podruhé v sezóně na vlastním hřišti a úspěšně pokračuje v cestě z nížin ligové tabulky. Mužstvo po odstoupení trenér Leoše Kalvody už čtyři zápasy koučuje Jiří Vaďura, pod jeho vedením Sigma ještě neprohrála. Sigma Olomouc - Baník 2:1 (2:1) O své výhře rozhodla Sigma vlastně v úvodu zápasu. Ve 4. minutě hrál ve vápně rukou Dvorník, ale sudí Řehoř se neodvážil zapískat. O minutu později se ale domácí mohli přestat na rozhodčího zlobit. Látal zasukoval nohy Matušovičovi a načechral zprava před bránu. Tam nejvýše vyskočil Reiter. Míč sjel po břevně a od zad brankář Laštůvka se odrazil do brány, kde se jej ještě marně snažil ostravský gólman chytit. Reiter v pátém zápase v dresu Sigmy vstřelil svůj první gól. Baník ještě ani nezjistil, že prohrává a inkasoval znovu. Kobylík z pravé strany vápna přihrál Vlčkovi a ten na zadní tyči uklidil míč do brány. Po sedmi minutách Sigma předvedla podobnou akci. Kobylík centroval zleva, Vlček dal regulérní branku, ale pomezní rozhodčí domácím třetí gól upřel. I potom byla Sigma na koni, Baník k ničemu nepouštěla. Až ve 29. minutě zazmatkoval Rozehnal a daroval hostům roh. Po jeho rozehrání se míč odrazil od tyče k Barošovi, který zblízka snížil. Za tři minuty mohl zklidnit Sigmu Vlček, ale po centru Reitera hlavou z malého vápna minul odkrytou část brány. Deset minut před pauzou vyzkoušel na opačné straně pozornost brankáře Vaniaka hlavou Prohászka. Ve 42. minutě rozehrál Kobylík zleva přímý kop, hosté zapomněli na Rozehnala, jenže ten na zadní tyči neusměrnil míč do sítě. Poločas uzavřela žlutá karta pro Baroše za filmování penalty. Ve druhém poločase už tolik fotbalu k vidění nebylo. Sigma se zbytečně stáhla, na hráčích byla v rozehrávce cítit velká nervozita. Lehkost a nadšení z první půlky nechali domácí v kabině. Před ostravskou branku už se nedokázali dostat a tak se příležitosti chopil Baník. Jenže do šestnáctky se výrazně nedokázal dostat, i když Sigma byla chvílemi pod velkým tlakem. K jedinému náznaku střely se ale i přesto dostali domácí. V 75. minutě po centru Kobylíka z přímého kopu Mucha hlavou pálil vedle. To už byla defenzíva Sigmy vyztužená Gábou, v závěru zápasu se hosté dostali jen do jedné nebezpečné akce, kterou zakončil dvoumetrový ofsajd. Branky: 5. Reiter, 7. Vlček - 29. Baroš. Rozhodčí: Řehoř - Ondo, Hranický.ŽK: Mucha - Lukeš, Baroš, Matušovič, Svěrkoš, Veselý. Diváků: 4268. Sigma:Vaniak - Špiláček, Rozehnal, Kučera, Kotrys - Látal (36. Štrbík), Siegl, Mucha, Kobylík (86. Ševela) - Vlček (74. Gába), Reiter. Trenér Jiří Vaďura. Ostrava: J. Laštůvka - Veselý, Bolf, Dvorník, Matušovič (74. Červenka) - Lukeš, Bystroň (46. Svěrkoš), P. Besta, Pospěch - Baroš, Prohászka (88. Žůrek). Trenér Jozef Jarabinský. Olomoucký den, 24. 11. 2001