Sigma podruhé v Turecku remizovala 0:0

09.02.2009 / A tým

Antalya - Belek. Poslední utkání na herním soustředění v Turecku skončilo remízou 0:0. Střetnutí s rumunským klubem FC Farul Constanta bylo nejslabším ze všech čtyř utkání, které hráči Olomouce v Antalyi odehráli. Sestava SK Sigma Olomouc: Lovásik – Rossi, Šuškavčevič (K), Ulma, Heidenreich – Nepožitek, Štětina, Machalický – Štěpán, Petr, Vašíček. Střídání: 38.min - Melinho za Petra, 46.min – Škerle za Šuškavčeviče, Nuc za Rossiho, 58. min – Kobylík za Štěpána, Petr za Vašíčka, 70. min. - Hořava za Štětinu, 73. min. - Doležal za Heidenreicha. Zápas s rumunským soupeřem hrajícím v prvním poločase ve své silnější sestavě byl vcelku agresivní, když tvrdost hráčů Constanty poznali např. Štětina a Štěpán. Hráči Sigmy si ale nenechali nic líbit a dokázali se soupeři v tomto aspektu hry vyrovnat. Ve 38. minutě musel střídat Petr, když si nenechal líbit zákeřnost soupeře a ohnal se po něm, k čemuž by se ale neměl nechat vyprovokovat. Co se týká průběhu utkání, tak v něm hráči Sigmy měli navrch, alespoň co se příležitostí ke vstřelení branky týká, ale nedokázali ani jednu z nich proměnit. Hned na začátku prvního poločasu se do šance dostal po kolmé přihrávce Štětiny Petr, bohužel po kličce brankáři z úhlu netrefil. V 18. minutě nabídl možnost soupeři špatnou rozehrávkou Rossi, když se sám před Lovásikem objevil hráč Constanty, ale netrefil branku. Ve 25. minutě vyzval Rossi k centru Štěpána, míč prošel mezi hráči až k Machalickému, který nedokázal zamířit do sítě. O deset minut později po kombinaci na pravé straně mezi trojicí Rossi, Petr, Štěpán prvně jmenovaný nacentroval, ale Nepožitek dopadl stejně jako předtím Machalický a brankář Farulu němel s jeho střelou problémy. Ve 43. minutě po nepřímém volném kopu Melinha nedokázal usměrnit míč do branky Šuškavčevič. Do druhého poločasu FC Farul postavil kompletně novou jedenáctku, zatím co na straně Olomouce došlo jen ke dvěma změnám. Až v jeho průběhu se do hry dostali i další hráči na lavičce Sigmy. I díky tomu nebyla úroveň hry příliš dobrá, nenapomáhal jí ani velmi silný vítr. Ve druhé části utkání si oba týmy vytvořily pouze několik příležitostí ke vstřelení branky. První z nich měl FC Farul, když po samostatné akci se její hráč snažil přehodit Lovásika, ten reflexivním zákrokem vytáhl míč nad břevno. V 79. minutě se sám před gólmanem Constanty objevil Hořava, který mohl jít ještě blíž brance, ale zvolil střelu, která šla bohužel doprostřed. O čtyři minuty později byl v akci znovu Hořava, ale tentokrát připravil střeleckou pozici pro Petra, ale gólman soupeře vytáhl další dobrý zákrok. Ten nejlepší si ale nechal až pro Doležala, který se před ním objevil zcela sám, ale jako všichni ostatní před ním nedokázal míč uklidit do branky a nechal vyniknout kapitána v bráně rumunského soupeře.