Sigma pokračuje v trápení

10.09.2001 / A tým

Sigma pokračuje v trápení Další nepovedený zápas předvedli v této sezoně Gamrbinus ligy fotbalisté SK Sigma Olomouc. V předehrávce šestého kola soutěže proti Spartě Praha se jakž takž snažili v prvních dvou třech desítkách minut. Pak šli hosté do vedení po špatné malé domů Rozehnala. I když do konce zápasu ještě chybělo hodně času, v dresu domácích se pohříchu nenašel nikdo, kdo by zvedl prapor ke zteči. Nakonec hosté ještě dvě branky přidali. Sigma Olomouc - Sparta 0:3 (0:1) Za začátku nic nenasvědčovalo konečné blamáži. V 5. minutě centroval zprava Vlček a omilostněný Urbánek před bránou míč těsně minul. Po chvíli Látal načechral ze stejné strany a Vlčkovu teč na první tyčce brankář Čech jen se štěstím zlikvidoval. Při neúčasti Kotryse (trest) a Zbožínka (nemoc) musel Kalvoda v obraně improvizovat. Chvíli to fungovalo, ale ve 33. minutě přišla školácká chyba. Vaniak si zakřičel "Mám", vyběhl míč lapit do koše. Jenže Rozehnal balonu změnil směr letu hlavou a Hartig stíhán Vaniakem z úhlu trefil do prázdné brány. Ve zbytku poločasu ani jeden z týmů nepředvedl nic, co by stálo za řeč. Mimo bomby Siegla, kterou brankář Čech vyrazil. Dvě minuty po pauze chytil Vaniak čistý gól Kinclovi, po pár minutách Hašek minul odkrytou část brány. Místo snahy Sigmy o zvrat přišly útoky Sparty využívající chyb v defenzívě Sigmy. V 61. minutě centroval Hartig, Kincl ještě minul, ale na rýnu Sionka byl Vaniak krátký. Po druhém gólu už bylo hotovo. Sigma dohrávala v křeči, branku hostí prakticky neohrozila. V 85. minutě Vaniak inkasoval potřetí. Vyrazil ránu Labanta, ale dorážku Jarošíka už nestihl. První střelou Sigmy na bránu ve druhé půlce byla Hapalova hlavička v nastaveném čase. Branky: 33. Hartig, 61. Sionko, 85. Jarošík. Rozhodčí: Beneš - Kašný, Hranický. ŽK: Látal, Vaniak - Jarošík, Papoušek. Diváků: 8158. Olomouc: Vaniak - Látal, Rozehnal, Krajčovič, Špiláček (71. Rojka) - Kobylík (55. Krohmer), Kováč, P. Siegl, Urbánek - Vlček, Zdráhal (55. Hapal). Trenér Leoš Kalvoda. Sparta: Čech - Grygera, Hübschmann, J. Novotný, Labant - Sionko (86. Obajdin), Hašek (90. L. Zelenka), Jarošík, Michalík - Kincl, Hartig (76. Papoušek). Trenér Jaroslav Hřebík. Hanácký a středomoravský den, 8. 9. 2001