Sigma porazila Bohemians 4:0

23.04.2012 / A tým

V dohrávce šestadvacátého kola Gambrinus ligy hostila Sigma Olomouc na Andrově stadionu trápící se Bohemians 1905, kteří nevyhráli již šestnáct zápasů v řadě. Hanáci rozhodli duel během prvního poločasu, kdy Klokanům nasázeli tři branky. Dvakrát se trefil Zdeněk Klesnil a jednu branku přidal také Honza Schulmeister. V závěru zápasu se prosadil ještě Kuba Podaný a pečetil vítězství Hanáků v poměru čtyři ku nule. V první nebezpečné příležitosti se objevili hráči Bohemians 1905. Po rohovém kopu Šumského ve čtvrté minutě hry hlavičkoval Lukáš a reflexivním zákrokem se vyšvihl brankář Zdeněk Zlámal. O dvě minuty později si vypracovala gólovku zase Sigma. Po centru Michala Vepřeka z levé strany se dostal k míči na zadní tyči Zdeněk Klesnil a otevřel skóre. V jedenácté minutě Sigma vedla již o dvě branky. Michal Ordoš výborně vysunul Honzu Schulmeistera, který s chladnou hlavou překonal Sňozíka podruhé. V závěru prvního poločasu Olomouc vedení ještě zvýšila. Ve dvaačtyřicáté minutě centroval opět Michal Vepřek na Zdeňka Klesnila, který se trefil podruhé v utkání. Pro Klesnila to byla navíc pátá ligová branka a dotáhl se tak na dosud nejúspěšnějšího olomouckého střelce Adama Varadiho. Ve druhé půli měl dvougólový střelec Zdeněk Klesnil blízko k dovršení hattricku. V jednapadesáté minutě po centru Navrátila ale sám na zadní tyči mířil jen těsně vedle. V pětašedesáté minutě mohl skórovat Honza Navrátil, z voleje ale střílel rovněž mimo tři tyče. Závěr utkání si Sigma Olomouc pohlídala a soupeře nepustila do žádné vážnější příležitosti. Naopak v poslední minutě hry přidal čtvrtou branku Sigmy Kuba Podaný. Dnešním vítězstvím si Hanáci zajistili další velmi důležité tři body v boji o záchranu nejvyšší soutěže.
SK Sigma Olomouc - Bohemians 1905 4:0 (3:0) Branky: 6. a 42. Klesnil (obě Vepřek), 11. Schulmeister (Ordoš), 90. Podaný (Pospíšil). Rozhodčí: Váňa – Jiřík, Pospíšil. ŽK: Sňozík. Diváci: 5006. SK Sigma: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Kučera "C", Ordoš - Navrátil (79. Varadi), Klesnil (84. Jirouš), Schulmeister (72. Podaný). Trenér Petr Uličný. Bohemians: Sňozík "C" - Jindřišek, Ptáček, Borek, Bartek – Růžička, Lukáš, Šumský (65. Orolín), Abraham (46. Vyhnal), Moravec (84. Nerad) – Nešpor. Trenér Jozef Weber.
Střely na: 6:2 Střely vedle: 6:3 Rohy: 2:4 Fauly: 16:10 Ofsajdy: 2:4 FOTO: Zdeněk Polák