Sigma porazila Budějovice 2:1

14.08.2011 / A tým

S Markem Heinzem v základní sestavě nastoupila Sigma Olomouc na Střeleckém ostrově proti Dynamu České Budějovice ke třetímu kolu Gambrinus ligy. Příležitost od první minuty dostal i záložník Lukáš Bajer. Jen na lavičce náhradníků zůstali reprezentanti do jedenadvaceti let Jan Navrátil a Jakub Petr. Už v osmé minutě byl novic v základní sestavě u parádní akce Sigmy Olomouc. Tomáš Janotka centroval, Jan Schulmeister zpracoval míč pro Marka Heinze, který z pětadvaceti metrů orazítkoval levou tyč Kučerovy branky. Facebook SK Sigma Olomouc V devatenácté minutě se opět z dálky pokoušel prověřit jihočeského brankáře Daniel Rossi, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. V jedenatřicáté minutě rozehrál míč Tomáš Janotka z trestného kopu, Marek Heinz však hlavičkoval jen na připraveného Kučeru v brance domácích. Ve čtyřiačtyřicáté minutě o sobě dali vědět i domácí, když Brazilec Sandro levačkou mířil jen těsně nad horní tyčku branky Petra Drobisze. Vstup do druhé půle se Sigmě příliš nevyvedl. V padesáté minutě pálil ještě nepřesně záložník Čirkin. V pětašedesáté minutě už Sigma inkasovala. Po centru z pravé strany se v pokutovém území obtočil Zdeněk Ondrášek okolo Aleše Škerleho a přesnou střelou rozvlnil síť. Ondráškova trefa byla první inkasovanou brankou Sigmy v nové sezoně. Sigma se do svého soupeře zakousla a záhy přišlo zasloužené vyrovnání. Ve čtyřiasedmdesáté minutě se uvolnil třicet metrů před bránou Marek Heinz, napřáhl svou levačku a míč se zastavil až za zády brankáře Kučery. Olomoučtí hráči ucítili šanci na tříbodový zisk a zakousli se do svého soupeře. Vítězná branka přišla sedm minut před koncem, kdy Jakub Petr unikl po pravé straně, přihrál Marku Heinzovi a ten poslal míč do sítě podruhé. V závěru zápasu mohlo Dynamo skóre vyrovnat. Ondrášek přihrál Lengyelovi, ten poslal míč okolo Drobisze na číhajícího Stráského, jenž však vyslal jen slabou střelu. Míč tak stihl lapit Petr Drobisz. "Dlouho to vypadlo jako naše typické utkání v Budějovicích. Drželi jsme míč, ale šance neměli. Pak šli domácí do vedení. My jsme ten zápas otočili jenom díky Marku Heinzovi, který dal dvě krásné branky," řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.
SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0) Branky: 65. Ondrášek - 74. Heinz (Petr), 83. Heinz (Petr. Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Slavík. ŽK: Ondrášek, Otepka, Hudson - Janotka, Heinz. Diváci: 2682. Dynamo: Kučera - Nitrianský, Lengyel "K", Novák, Vulin - Čirkin (61. Stráský) - Klesa (78. Hudson), Rýdel, Otepka, Sandro (81. Bakala) - Ondrášek. Trenér Jiří Kotrba. Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek – Bajer (88. Koutný), Rossi, Hořava – Schulmeister (57. Petr), Heinz, Varadi (68. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka.
Střely na: 2:7 Střely vedle: 6:6 Rohy: 4:5 Fauly: 18:16 Ofsajdy: 4:3 Dres SK Sigma Olomouc s potiskem