SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Sigma porazila doma po osmi letech Slavii a je třetí v

25.10.2003 / A tým

Sigma porazila doma po osmi letech Slavii a je třetí v tabulce Fotbalisté SK Sigma Olomouc ve dvanáctém kole Gambrinus ligy porazili na Andrově stadionu Slavia Praha dva nula. Naposledy tým z Hané doma nad Slavií zvítězil v roce 1995 (2:1). Navíc v předchozích dvou sezonách Olomouc nevstřelila Pražanům ani jednu branku. Po dvanáctém kole ročníku 2003/ 2004 už jsou tyto černé série minulostí. SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 2:0 (0:0) V domácím dresu chyběli obránce Robert Caha (stop za čtyři žluté karty) a dlouhodobě zraněný záložník Jaroslav Černý. Naopak po pětizápasové pauze zapříčiněné svalovým zraněním nastoupil od začátku středopolař Aleš Urbánek. Kapitán Radim Kučera se proto přesunul do obrany na Cahovo místo. Do první nebezpečnější pozice se dostali hosté, Piták ale vystřelil vysoko nad. To bylo v 10. minutě. Pak měli blíže ke vstřelení branky jen domácí. V 15. minutě po centru Randy hlavičkoval vedle Roman Hubník. Minutu poté skončila tečovaná střela Kučery z přímého kopu těsně vedle. Z následného rohového kopu hlavičkoval Kučera nad. Úspěch neznamenaly ani střely Zbožínka a Reitera zdálky. Ve 39. minutě mohli hosté děkovat sudímu, že nevyloučil Latku, který kopl do obličeje v přerušené hře Babniče. V nastaveném čase první půle rozehrál zprava přímý kop za faul Zachariáše na Vlčka Urbánek. Reiter prodloužil míč hlavou na zadní tyčku. Tam nabíhal Kučera, ale už nestihl prudce letící balon doklepnout do odkryté branky. Vstup do druhé půlky se o něco lépe povedl hostům. Ve 46. minutě po rohovém kopu velmi nebezpečně vystřelil Zachariáš, brankář Martin Vaniak jeho gólový pokus bravúrně zneškodnil. V 50. minutě přišel zlomový okamžik zápasu. Na Vaniakův výkop se hnal Reiter a dostal se do souboje s Petroušem. Míč směřoval přes slavistického obránce, ten však vyskočil a ukázkovým volejbalovým blokem srazil balon oběma rukama. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Sigma ještě dostala výhodu přímého kopu, který Babnič poslal metr nad břevno. Dvě minuty poté oslabení hosté vyrazili do nebezpečného brejku. Střelu Dostálka ze dvanácti metrů srazil včas Kučera. Po hodině hry vystřídal Špiláčka Ševela a po třiceti sekundách měl gól na noze. Babnič poslal do vápna Vlčka, který utekl zadákům a přihrál pod sebe. Nabíhající Ševela trefil brankáře Kozáčika. Odražený míč pak Urbánek napálil do Ševelových zad. Ale balon se odrazil opět k Urbánkovi, následoval centr zleva a Bejbl v poslední chvíli hasil před Reiterem. V 68. minutě se domácí dočkali. Přímý kop zakroutil do šestnáctky Urbánek a Reiter trefil hlavou přesně do pravého vinklu. Hosté nesložili zbraně a snažili se i v deseti výsledek zvrátit. Ale pozorná olomoucká defenziva je k ničemu nepustila. Sigma naopak měla více prostoru na útočení. V 75. minutě hledal Urbánek přihrávkou Vyskočila, ale tomu balon v rozhodujícím okamžiku uskočil. Po čtyřech minutách se domácím vyplatilo aktivní napadání. Babnič vybojoval po ataku míč, narazil si s Vyskočilem, vběhl do vápna a jeho střela s pomocí levé tyčky zapadla do brány. V závěrečných minutách mohla Sigma hostům ještě pár gólů přidat. V 90. minutě Vlček trefil jediného beka stojícího před opuštěnou bránou po střele Vyskočila. V nastaveném čase potom Vyskočil nevyzrál na Kozáčika bombou z úhlu a Michal Hubník místo přihrávky volnému Vyskočilovi namířil svůj solový nájezd mezi dva protihráče. Branky: 68. Reiter, 79. Babnič. Rozhodčí: Helebrant - Pustka, Pokorný. ŽK: Zachariáš. ČK: 50. Petrouš. Diváků: 6 659. Sigma:Vaniak - Randa (68. Vyskočil), R. Hubník, Hudec, Kučera - Vlček, Špiláček (60. Ševela), Zbožínek, Urbánek - Reiter (87. M. Hubník), Babnič. Trenér Petr Uličný. Slavia: Kozáčik - Zachariáš, Petrouš, Müller, Kratochvíl - Piták, Bejbl, Latka (74. Lukeš), Dostálek - Adauto (72. Fořt), T. Došek (78. Kalivoda). Trenér Miroslav Beránek. zdroj:www.sigmafotbal.cz

Buchvaldek nastoupil za repre U 20Buchvaldek nastoupil za repre U 20
| 25.03.2017
Hráči áčka podpořili zraněného kolegu z SK Sigma U 8Hráči áčka podpořili zraněného kolegu z SK Sigma U 8
| 24.03.2017
Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoněJílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně
| 22.03.2017
Sladký: Je to určitě velké zklamáníSladký: Je to určitě velké zklamání
Mohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl ŠkerleMohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl Škerle
| 21.03.2017
| 20.03.2017
Další zápas SK Sigma má upřesněný termínDalší zápas SK Sigma má upřesněný termín
Předprodej na další zápas SK Sigma zahájenPředprodej na další zápas SK Sigma zahájen