Sigma porazila FK Moskva

05.07.2009 / A tým

První utkání na herním soustředění v Rakousku odehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc. Ve Wiener Neudorfu nastoupili proti ruskému FK Moskva. Trenér Zdeněk Psotka poslal do utkání ostrou sestavu, všechny opory si šetřil, do sobotního zápasu proti Karviné žádný klíčový hráč Hanáků nezasáhl. S výjimkou Onofreje, který se rozehrává po zranění. Sigma vedoucí tým ruské ligy porazila 2:1, branku inkasovala až v nastaveném čase. Hanáci začali utkání dobře, smolně a zároveň radostně. Úvod zápasu a také celý první poločas se týmu Sigmy podařil. Od 10. minuty u toho chyběl útočník Michal Ordoš, který po úderu loktem utrpěl zranění hlavy a musel na šití. Místo něj šel do hry Pavel Šultes a právě on poslal olomoucký tým do vedení. To po chvíli zvýšil Jakub Petr. „Začátek zápasu nám vyšel fantasticky. Bylo to z naší strany dobré. Soupeř nastoupil v ideální sestavě, která by měla hrát příští víkend ligu proti Petrohradu,“ řekl trenér SK Sigma Zdeněk Psotka. Sigma po první půlce vedla dva nula, ale mále se zápas nedohrál. „První poločas byl vynikající. Dali jsme dvě branky, pak měl vyloženou šanci ještě Tomáš Janotka, který šel sám na brankáře. Rusové mohli snížit, ovšem Peťa Drobisz jejich možnost chytil,“ řekl Psotka. Druhý poločas ovlivnilo málokdy vídané extempore. Moskevský útočník Brakamonte odmítl po dvou žlutých kartách a následné červené za řečnění opustit hřiště a dokonce se začal postrkovat s rozhodčím. A ten utkání ukončil. „My jsme ale chtěli zápas dohrát a Rusové taky. Takže utkání dopískal náš sekretář Adam Košař,“ vysvětlil Psotka. Moskvanům se podařilo snížit až v nastaveném čase. Další zápas hraje Sigma v úterý proti Kapfenbergu (17.30, Frauental). SK Sigma Olomouc – FK Moskva 2:1 (2:0) Branky: 12. Šultes, 13. Petr - 90 + 1 Marenič. SK Sigma: Drobisz – Rossi, Komárek, Škerle, Vepřek – Janotka, Hořava, Kaščák, Otepka (65. Heidenreich) – Ordoš (11. Šultes, 55. Hubník), Petr (65. Nuc). Trenér Zdeněk Psotka.