Sigma porazila Fram a postupuje

23.07.2009 / A tým

Sigma nastoupila k odvetnému zápasu druhého předkola Evropské ligy. Po nevydařeném prvním duelu, kdy Sigma uhrála remízu 1:1 brankou Rossiho minutu před koncem, musí na Islandu vstřelit alespoň jednu branku. Trenéři obou týmů provedli v základních sestavách po jedné změně. Dadi Gudmundssona nahradil zkušený kapitán mužstva Audun Helgason, jenž si odpykal distanc. Kouč Hanáků Zdeněk Psotka zase nahradil na pravém křídle Jakuba Petra důrazným Michalem Hubníkem. Zápas začal oboustranně opatrnou hrou, ani jeden z týmů si nemohl dovolit inkasovat. Během první půle si s míčem rozuměl zejména Tomáš Hořava, jenž v osmadvacáté minutě svou akci zakončil mimo tři islandské tyče. O tři minuty později se mohl blýsknout první brankou v dresu Sigmy Marek Kaščák, pro střelu z dálky však prováhal vhodný moment, slabou střelou nakonec brankáře domácích nevystrašil. Největší šanci Sigmy v první půli měl na kopačce opět Tomáš Hořava. Mladý záložník svou střelou protáhl gólmana Halldarssona, jenž míč lapil. Dvě minuty před koncem první půle měl další šanci ke skórování Pavel Šultes, jeho střelu však brankář Halldorsson vyrazil. Těsně před koncem první půle zahrozili i domácí. Paul McShane svou obrovskou šanci naštěstí nevyužil. Jeho střelu pod břevno totiž Drobisz vyrazil. Do dráhé půle Sigma vstoupila konečně brankou. Nejprve Sigma vybojovala roh, ke kterému se postavil Rudolf Otepka. Jeho centr vyrazil brankář Halldorsson zpět k Otepkovi, jenž z opakovaného centru našel na zadní tyči Michala Hubníka. Ten si se stoprocentní šancí poradil a hlavou zavěsil. Po inkasované brance najednou museli hrát islanďané. Uvolňená Sigma si v útoku ve druhém poločase počínala o poznání lépe a dokázala pokořit obranu Framu podruhé. Hořava pronikl do šestnáctky, kde po ťuknutí se Šultesem přihrál Otepkovi, který mířenou střelou k levé tyči překonal Halldarssona. V pětaosmdesáté minutě se k míči dostal opět aktivní Hořava, jeho střelu z hranice pokutového území s velkou námahou vyrážel dnes opět výborný Halldorsson. Výsledek 2:0 pro Sigmu Olomouc posunuje Hanáky do třetího předkola Evropské ligy, v němž se utká se skotským Aberdeenem. První zápas je na programu již příští týden na půdě skotského týmu. FRAM Reykjavík – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:0) Branky: 46. Hubník (Otepka), 58. Otepka (Hořava) Sestavy: Fram: Halldarsson – Tilen, Fjolusson, Helgason, Hauksson – McShane, Olafsson(68. Gudmundsson), Jonsson, Julisson – Thorarinsson, Ormarsson SK Sigma: Drobisz – Onofrej, Škerle, Dreksa, Rossi – Kaščák (81. Bajer), Otepka, Hořava (89. Vepřek) – Janotka, Šultes, Hubník (73. Caihame)