Sigma porazila i slovenský Ružomberok

26.01.2008 / A tým

Další přípravné utkání má dnes za sebou olomoucká Sigma. V pátém duelu zimní přípravy se střetla opět se zahraničním týmem. Zápas se slovenským Ružomberokem svěřenci trenéra Pulpita zvládli, svého soupeře porazili čtyřbrankovým rozdílem. Dvě branky zařídil Laco Onofrej, po jedné Martin Komárek a Daniel Bueno. SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok 4 - 0 (2 – 0) První polovina utkání, které se hrálo na přírodní trávě tréninkového hřiště v areálu Androva stadionu, byla vyrovnaná co se držení míče týká. Na brankové příležitosti vyhráli jasně domácí a také se ujali vedení. V 10. minutě se z první střely na branku Ružomberoku radoval Laco Onofrej, který proměnil přihrávku Vojty Schulmeistera ve vedoucí gól utkání. O tři minuty později se po rohovém kopu Onofreje nedokázal hlavou prosadit Michal Hubník. Ve slibné pozici pouze přestřelil. Stejně se vedlo Hořavovi ve 20. minutě. Onofrej skvěle vybojoval míč, zpětnou přihrávkou na hranici pokutového území našel Hořavu, ten však mířil nad Hajduchovu branku. Dvě minuty poté se po centru Jindřiška mohl zapsat do střelecké listiny Hubník, netrefil však hlavou dobře míč. V 38. minutě si potlesk diváků vysloužil za tvrdou ránu z přímáku Rossi. Gólovou radost si fanoušci mohli opět vychutnat až v poslední minutě 1. poločasu. To se z dálky parádně trefil autor první branky Onofrej, 2 – 0. Ve druhém poločase se představili čerství hráči Sigmy a přidali další dvě branky. Nejprve ale mohli snížit hosté, zaváhání Drobisze v 50. minutě nevyužili. O dvě minuty později napálil míč z přímého kopu Rossi, brankář Hajduch míč pouze vyrazil a na dorážku Komárka byl již krátký, 3 – 0. V 56. minutě to zkusili hosté tvrdou dalekonosnou střelou Macka, ta však skončila těsně vedle. A tak se trefili opět domácí. Po krásné akci v 69. minutě nemohl netrefit branku Bueno po precizním centru Bajera, 4 – 0. Po deseti minutách zazvonil na tyč slovenské branky z přímého kopu Bajer. Deset minut před koncem se snažil ještě zakončit z brankové čáry Bueno, ale gólmana z těžkého úhlu nepřekonal. Stinnou stránkou utkání bylo obnovené zranění Tomáše Janotky a podezření na zlomeninu nosu Aleše Škerleho. Rozhovor s trenérem najdete v sekci Multimédia. Další zápas sehrají svěřenci Martina Pulpita již tuto středu opět na domácí půdě proti Zábřehu. Čas i místo utkání bude upřesněno. Branky: 10. a 45. Onofrej, 52. Komárek, 69. Bueno Rozhodčí: Chytil Diváků: 150 Sestava Sigmy v 1. poločase: Lovásik – Jindřišek, Hudec, Škerle (K), Heidenreich – Janotka (8. Štěpán), Rossi, Hořava, Onofrej – Hubník, Schulmeister. Trenér: Martin Pulpit Sestava Sigmy ve 2. poločase: Drobisz – Randa, Komárek, Škerle (K, 75. Hořava), Jurkič – Bajer, Kaščák, Rossi, Kazár – Bueno, Štěpán. Trenér: Martin Pulpit