Sigma porazila Jihlavu

05.07.2002 / A tým

Sigma porazila Jihlavu Fotbalisté prvoligové Sigmy Olomouc již podruhé vyrazili k přípravnému zápasu do Slatinic. Po utkání s Petržalkou (0:0) tentokrát nastoupili proti druholigové Jihlavě. Sigma vyhrála jedna nula, ale už podle sestavy bylo zřejmé, že větší význam dává trenér Bohumil Páník utkání proti Trnavě. SK Sigma Olomouc - Jihlava 1:0 (0:0) Ve Slatinicích Sigma nastoupila bez Kučery, Siegla a Reitera, rovněž Nigerijci Martins a Pascal Ekwueme zápasu jen přihlíželi. Zápas Olomouckým posloužil spíše jako test zkoušených hráčů ze Slovenska. Z těch se nejlépe jevil brankář Kmecík, který zlikvidoval dvě jihlavské šance po zaváhání svých obránců. Jinak Jihlava zaměřila svou hru především na cíl neinkasovat a hlavně první poločas se jí to dařilo. I tak měla Sigma jednu dobrou šanci. Rojka obstřelil gólmana, ale jeho pomalý pokus stihla obrana uklidit z opuštěné branky. Ve druhém poločase se hrálo jen na jednu bránu, ale Sigma nemohla obranu Jihlavy dlouho překonat. Až v 75. minutě rozehrál rohový kop Spáčil a Rozehnal hlavou na první tyči trefil přesně. "Nastoupil jsme v hodně obměněné sestavě, ta ze druhého poločasu byla hernější, dostala soupeře pod tlak. Některé hráče jsme šetřili na utkání proti Trnavě, takže ve druhém poločase jsme využili Štrbíka, Krpce a Michala Hubníka z juniorky," řekl asistent trenéra SK Sigma Olomouc Augustin Chromý. "Proti Trnavě už nastoupí Kučera, Reiter, Siegl i oba hráči z Nigérie," dodal Chromý. S oběma africkými fotbalisty by se měl klub dnes dohodnout na uzavření smlouvy. Branka: 75. Rozehnal. Sigma: I. poločas: Kmecík - Zbožínek, Gába, Krajčovič, Špiláček - Urbánek, Laščák, Kováč, Bodnár - Rojka, Vlček. II. poločas: Kmecík - Caha, Gába, Rozehnal, Spáčil - Černý, Petrenko, Krajčovič, Bodnár - Krpec, Štrbík (68. M. Hubník). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 3. července 2002