Sigma porazila Letohrad

17.01.2009 / A tým

Premiéru zimní přípravy na domácí půdě Androva stadionu má prvoligová Sigma za sebou. Ze souboje s Letohradem vyšla vítězně. Soupeře porazila po bezbrankovém poločase 2 – 0, když k brance navrátivšího Pulkerta přidal druhou Janotka. SK Sigma Olomouc – FK OEZ Letohrad 2 – 0 (0 – 0) První poločas utkání nabídl typický pohled na přípravné utkání. Hrálo se převážně na polovině hostujícího týmu, ale rozdíly mezi týmy nebyly příliš patrné. Za zmínku stojí centr Štěpána, na který Doležal nedosáhl po čtvrthodině hry. Hosté se lekli šance na vstřelení branky po třiceti minutách hry. V posledních minutách poločasu se domácí více osmělili a dostali se do několika šancí. Nepožitek mířil vedle, Janotka po standardce střílel stejně nepovedeně, Petr z otočky protáhl gólmana a Onofrej jej pro změnu nastřelil. Druhý poločas přinesl více fotbalové krásy a z několika pohledných akcí dvě branky. V 53. minutě po pěkném slalomu Hořavy centroval Heidenreich, ale Pulkert hlavou na míč nedosáhl. O minutu později si Pulkert spravil chuť, když obešel i brankáře a s přehledem skóroval, 1 – 0. O deset minut později střílel nebezpečně Nepožitek. Bez gólového efektu. Domácí zlepšili kombinaci, ale další branky se dočkali až v 73. minutě. Kdo vydržel nepříjemné mrazivé počasí, musel jej Janotkův technický střelecký pokus zahřát, 2 – 0. Stejný hráč mohl o tři minuty později přidat další gól. Nepovedlo se, stejně jako Petrovi v 81. minutě a tak skončilo utkání pouze dvoubrankovým rozdílem. Již v úterý čeká tým Sigmy další utkání. Pokud vše dobře dopadne tak dokonce dvojutkání. Jistým soupeřem je od 14:00 Karviná. V jednání je slovenská Žilina. Místem konání potom opět hrací plocha s umělým povrchem v areálu Androva stadionu. Hodnocení trenéra Zdeňka Psotky: „Je to příprava a tu já nerad hodnotím. Zaměřujeme se v ní stále na kondici, ne na herní kvalitu. Letohrad byl ale kvalitním soupeřem, pochopitelně dobře namotivovaným na prvoligový tým.“ Branky: 54. Pulkert, 73. Janotka Rozhodčí: Peřina Diváci: 100 Sestava SK Sigma v 1. poločase: Drobisz - Janotka, Šuškavčevič (K), Komárek (32. Ulma), Onofrej - Štěpán, Kaščák, Melihno, Štětina (32. Nepožitek), Petr - Doležal. Trenér: Zdeněk Psotka Sestava SK Sigma ve 2. poločase: Lovásik – Janotka, Šuškavčevič (61. Komárek, K), Ulma, Heidenreich – Kaščák (61. Štětina), Hořava, Nepožitek – Petr, Doležal (61. Jurkič), Pulkert. Trenér: Zdeněk Psotka