Sigma porazila Liberec a je v semifinále

07.04.2010 / A tým

Sigma Olomouc počtvrté v klubové historii postoupila do semifinále národního poháru. Ve čtvrfinále Ondášovka cupu si poradila se Slovanem Liberec a po výsledcích 2:0 a 1:0 postupuje mezi čtveřici nejlepších klubů. Ve středeční odvetě Sigma nastoupila v téměř nejsilnější možné sestavě. Ze zkušených hráčů odpočívali jen obránci Aleš Škerle a Ladislav Onofrej. Sigma byla od úvodu lepším týmem. Již v patnácté minutě prověřil brankáře Zicha z dálky Michal Hubník, liberecký gólman si neposedný míč nadvakrát zkrotil. Aktivní Hubník zlobil libereckou obranu i ve dvacáté minutě. S jeho střelou z úhlu měl Zich problémy a míč pouze vyrážel. Na následný rohový kop Lukáše Bajera si nejvýše vyskočil stoper Martin Komárek a hlavou poslal Hanáky do vedení. Po dvoubrankovém vítězství na půdě Liberce z minulého týdne tak bylo o postupujícím takřka rozhodnuto. Bojovné utkání příliš šancí nenabídlo. Liberec ohrožoval branku Tomáše Lovásika pouze z dálky. Pokusy Papouška ani Nezmara pro Olomouc nebezpečné nebyly. Zřejmě nejvetší příležitost na srovnání skóre měl liberecký Slovan ve druhé polovině utkání. Ve čtyřiapadesáté minutě pálil obránce Renáto Kelič, až z brankové čáry musel jeho pokus uklidit olomoucký bek Janotka. "V poháru se hraje na postup a nám se to podařilo. Dnes jsme dali malý sportovní dárek našemu sportovnímu řediteli, který má narozeniny," tvrdil po zápase spokojený kouč Sigmy Zdeněk Psotka. Sigma Olomouc byla celý zápas lepším a nebezpečnějším mužstvem, další branku ale nepřidala. Po vítězství 1:0 si tak připsala již třetí vítězství nad Libercem v probíhající sezoně. Postoupit mezi čtyři nejlepší týmy v národním poháru se Sigmě podařilo již počtvrté v klubové historii. V sezoně 1986/1987 byli Hanáci vyřazeni Slavií Praha (0:3), v sezoně 1996/1997 ztroskotala družina Karla Brücknera na Dukle Praha (0:1) a v sezoně 1999/2000 se stal v semifinále Sigmě osudným Slovan Liberec (0:2). Los semifinlových dvojic letošního ročníku Ondrášovka cupu je na programu v pátek 9. dubna. SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0) Branky: 21. Komárek (Bajer) Diváci: 1678 Rozhodčí: Kovařík - Pelikán, Marek Sestavy: SK Sigma: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Rossi, Kaščák - Bajer, Hořava, Hubník (66. Schulmeister) - Šultes (85. Petr) FC Slovan: Zich - Zeman, Polák, Kelič, Janů - Dočkal, Vácha, Papoušek (46. Vojta), Liška - Nezmar (80. Soběslav), Diviš