Sigma porazila mistra a je čtvrtá

28.05.2011 / A tým

Ve třicátém, tedy posledním kole nejvyšší fotbalové soutěže, se střetl již jistý mistr Viktoria Plzeň se Sigmou Olomouc. Hanáci se v případě vítězství nad Západočechy mohli usadit na konečné čtvrté příčce v sezoně 2010/2011. Přestože Hanáci po vlastní brance Kučery prohrávali, dokázali dvěma trefami Jakuba Petra zápas otočit a zvítězit. Sigma nevstoupila do utkání dobře. Běžela dvanáctá minuta, když Martin Fillo pronikl do pokutového území, vypálil a míč za záda Petra Drobisze tečoval Radim Kučera. Sigma reagovala v sedmnácté minutě tvrdou střelou Jana Schulmeistera, ale brankář Pavlík stihl zakročit. Hanáci zatlačili soupeře a vypracovali si několik brankových příležitostí. Ve třiadvacáté minutě pálil po rohovém kopu Šultes. V sedmadvacáté zase po standardní situaci Janotky hlavičkoval Rossi. V devětadvacáté minutě se opřel do míče Michal Ordoš. Ve dvaatřicáté minutě zazdil další velkou příležitost Honza Schulmeister, který po chytrém pasu Hořavy netrefil branku. A když v pětačtyřicáté minutě vychytal Hořavu brankář Pavlík, odcházeli olomoučtí do kabiny za nepříznivého stavu 0:1. Ve druhé půli pokračoval tlak olomouckých a přišly i branky. Po hodině hry se ještě zastřeloval Šultes z pětadvaceti metrů, ale brankář Pavlík jeho pokus vyrazil. Dorážející Jakub Petr odkrytou branku netrefil. O čtyři minuty později už Jakub Petr vyrovnal. Po přihrávce Tomáše Janotky převzal míč na hranici pokutového území a z otočky trefil horní růžek plzeňské branky. Ve třiasedmdesáté minutě vytěžila Sigma ze soustavného tlaku druhou branku. Opět se prosadil Jakub Petr, který v malém vápně hlavičkoval za záda brankáře Pavlíka. Deset minut před koncem utkání mohl Jakub Petr dovršit hattrick. Mladý útočník Přikryl načasoval svou přihrávku příliš pozdě a Jakub Petr se dostal ze střeleckého úhlu. Sigma si vítězstvím pojistila konečnou čtvrtou příčku v Gambrinus lize.
SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 2:1 (0:1) Branka: 63. Petr (Janotka), 73. Petr (Šultes) - 12. Kučera (vl.) Rozhodčí: Možíš - Chytil, Handlíř Diváci: 3562 Sestavy: Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera "K", Škerle, Koutný – Hořava, Rossi, Ordoš (59. Navrátil) – Šultes, Petr (82. Bajer), Schulmeister (65. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka. Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Ševinský, Limberský "K", Brezinský – Fillo (57. Kolář), Trapp (84. Sladký), Jiráček, Petržela – Bakoš, Ďuriš (57. Rezek). Trenér Pavel Vrba.
Střely na: 11:2 Střely vedle: 9:4 Rohy: 7:4 Fauly: 10:20 Ofsajdy: 0:1