Sigma porazila Mutěnice

03.02.2007 / A tým

Zatímco Sigma bojovala na domácí půdě v přátelském utkání s Mutěnicemi, vedení moravského klubu bojovalo v Praze na Valné hromadě ČMFS. Sigma zvítězila 4 – 0, bitvu vyhrál i ředitel klubu Jiří Kubíček, kterého Valná hromada potvrdila ve funkci místopředsedy svazu. Hlasování o jeho odvolání navrhl brněnský funkcionář Karel Jarůšek... Do utkání v Olomouci vstoupil lépe hostující tým. Úvodních dvacet minut byl lepším týmem, ale gólovou situaci si přesto vytvořit nedokázal. A tak se situace chopila Sigma, které stále chybí pro zranění Lukáš Hartig a Roman Hubník. Ve 22. minutě vyvezl z vlastní poloviny hřiště míč Bodeček, našel nabíhajícího Schulmeistera a ten prostřelil brankáře Beera, 1 – 0. Hra se vyrovnala, ale vzruchu nepřibylo. Tak diváky bavil svými komentáři trenér Petržela. „Šume, ty si tam do toho ofsajdu vem krajíc s máslem. Seš tam dnes furt!“ Terčem jeho komentářů se stal i asistent rozhodčího, který správně reagoval na ofsajdové postavení hráčů. „Vy ste nás měl mávat s Teplicema, to bychom vyhráli!“ Ve 40. minutě již pobavil diváky hráč. Laco Onofrej precizní technickou střelou poslal míč k pravé tyči mutěnické svatyně, 2 – 0. Do 2. poločasu vstoupily nové tváře a aktivita se přesunula na kopačky hráčů domácího celku. Hořava, Rýdel a Pulkert nahradili Randu, Melinha a Onofreje. Zejména Pulkert, který převzal od Randy kapitánskou pásku, byl vidět. Po čtyřech minutách pobytu na hřišti převzal přihrávku od Vojty Štěpána a technicky překonal brankáře Pavla Štěpána, který hostuje právě z olomoucké Sigmy, 3 – 0. O minutu později mohl Pulkert zvýšit náskok Sigmy, ale nemířil dobře. V 63. minutě ohrozil branku Vojáčka z přímého kopu Zapletal, ale míč skončil těsně vedle branky. V 65. minutě poslal Teamgeist také vedle branky Formánek hlavou po rohu Vepřeka. V 70. minutě zvýšil na 4 – 0 pro Sigmu Tomáš Janotka, který profitoval z rychlosti a bojovnosti kapitána Pulkerta. Tváří v tvář brankáři Štěpánovi nezaváhal. V 77. minutě nastřelil ještě aktivní Pulkert tyč. A když se v 84. minutě hlavou netrefil mutěnický Zemánek, skončilo utkání 4 – 0. V téže minutě, na „hřišti“ v Praze, rozhodla Valná hromada o tom, že ředitel Sigmy zůstává ve funkci místopředsedy ČMFS. Více fotografií z olomouckého utkání přineseme dnes večer v sekci Fanzona - Galerie. Sestava Sigmy: Vojáček – Bodeček, Šedivý, Formánek, Vepřek (70. Stroupek) – Janotka, Randa (46. Rýdel), Melinho (46. Hořava), Onofrej (46. Pulkert), Štěpán – Schulmeister V.