Sigma porazila Příbram 3:1

14.03.2010 / A tým

Sigma Olomouc potvrdila v domácím prostředí roli favorita a Příbram porazila 3:1. Dvěma brankami rozhodl o vítězství Sigmy Pavel Šultes. Trenér Psotka do zápasu s Příbramí udělal čtyři změny. Škerleho, Kaščáka, Hořavu a Onofreje vystřídali v základní sestavě Komárek, Rossi, Bajer a Heidenreich. Nositelem kapitánské pásky byl Tomáš Janotka. První poločas začala Sigma náporem. Michal Hubník si vypracoval několik nadějných příležitostí, ale brankáře Krbečka se mu překonat nepodařilo. Co se nepodařilo olomouckým útočníkům, zvládla příbramská obrana. Stoper Stanislav Nohýnek vysoký míč hlavičkoval na hranici pokutového území tak nešťastně, že překonal vybíhajícího Krbečka. Sigma si vedení snažila pojistit druhou brankou. Hubník ale svou další šanci ve třicáté minutě promrhal, když vystřelil přímo do brankáře Krbečka. S blížícím se koncem první půle narůstala aktivita hostů. Po sérii standardních situací se k odraženému míči dostal Josef Hušbauer a ve čtyřicáté minutě srovnal parádní střelou skóre. Sigma boj o tři body nevzdala a soupeř ji opět cestu za vítězstvím usnadil. Kapitán příbramských Daniel Huňa si v rozmezí dvou minut nechal udělit dvě žluté karty a musel jít pod sprchy. "První karta se mi zdála přísná, ale druhá byla absolutně v pořádku," tvrdil po zápase kouč Příbrami Karol Marko. Efekt z přesilovky byl takřka okamžitý. V osmapadesáté minutě přesným centrem vybídl Rossi ke skórování Michala Ordoše, ten však hlavou minul přibramskou branku. Za další čtyři minuty centroval z levé strany Jakub Heindenreich a hlavou trknul míč do branky Pavel Šultes. Ačkoliv hrál po srážce z prvního poločasu s obvazem na hlavě, dokázal se i s tímto zraněním prosadit. A ne jednou! V pětašedesáté minutě nastala takřka totožná situace. Z levé strany tentokrát centroval Ordoš, ve vápně si opět skvěle naběhl Šultes a připsal si sedmou branku v sezoně. Sigma si vedení do konce zápasu již nenechala vzít a proti nebezpečné Příbrami vybojovala tři body. Karol Marko Zápas se mi hodnotí těžko. Viděli jsme nadprůměrné ligové střetnutí, o což se přičinila obě mužstva. Byl to kvalitní zápas z obou stran. Prvních patnáct minut hráči neplnili to, na co jsme se připravovali. Dostali jsme hloupý gól. Dali jsme si ho sami. Myslim, že by se měl objevit v rubrice borec na konec. Nohýnek to udělal pod tlakem, ale měl to určitě rešit jinak. Trošku jsme se pak uklidnili, dostali jsme se do hry a vyrovnali jsme skóre. Začali jsme hrát, nepustili jsme domácí ke kombinaci. Ve druhém poločase jsme se dostávali do hry, ale nesmyslné vyloučení určilo výsledek. Nesmyslné bylo z naší strany. Na základě výkonu obou mužstev to byl remízový zápas. Darovali jsme soupeři výhru vlastní nedisciplinovaností. Nejsem spokojený s výsledkem, s předvedenou hrou jsem do sedmdesáté minuty spokojený. Zdeněk Psotka Nechtěli jsme hrát dneska kombinační fotbal, protože terén ani forma našich středových hráčů není optimální. Chtěli jsme se prosadit dlouhou přihrávkou. Máme na to hráče a v úvodu jsme měli i slušné šance. Od pětadvacáté minuty jsme chtěli zase začít hrát fotbal jako minulý týden na Bohemce. Všechno šlo do zahuštěné obrany Příbrami. Dostali jsme se trošku pod tlak. Příbram tam měla pět šest standardních situací a z té poslední přišla vyrovnávací branka. Po vyloučení Huni pak vznikl prostor pro kombinaci. Přečíslení bylo určtě znát. SK Sigma Olomouc - 1.FK Příbram 3:1 (1:1) Branky: 12. Nohýnek (vlastní), 63. Šultes (Heidenreich), 65. Šultes (Ordoš) - 40. Hušbauer Diváci: 3378 Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Tacina ŽK: Huňa, Štochl ČK: 56. Huňa Sestavy: SK Sigma: Lovásik - Janotka, Komárek, Dreksa, Heidenreich - Rossi, Ordoš, Bajer - Petr (83. Štěpán), Šultes (71. Schulmeister), Hubník (89. Nuc) FK Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Štochl, Pleško - Klesa (76. Fantiš), Hušbauer (70. Rodrigues), Tarczal, Pilík (70. Wágner), Huňa - Jirouš