Sigma porazila Rumuny

03.02.2010 / A tým

(Aktualizováno 17:25)Hráči SK Sigma Olomouc ve svém prvním utkání na soustředění v Turecku porazili FC Politehnica Iasi. SK Sigma Olomouc – Politehnica Iasi 4:2 (1:1) V místě pobytu našeho celku se dnes citelně ochladilo. Teplota vystoupala pouze k šesti stupňům a po celý den foukal silný studený vítr, který byl nepříjemný zvláště v utkání. Hráčům přišly vhod zimní bundy. Ty s sebou nemá výprava Baníku Ostrava, která letěla včera se Sigmou do Antalye z Vídně. Dnes se poblíž ubytoval také Slovan Bratislava a Slovácko. Rumunský tým, ve kterém působí náš bývalý hráč Andrej Pečnik. Soupeř měl první šanci kolem dvacáté minuty po centru za obranu, ale z toho nic nebylo. Po centru Kaščáka se dostal do šance Po půlhodině hry po centru Štěpána byl v šanci Šultes, ale trefil pouze gólmana. Ve 41. minutě se soupeř po pěkné akci dostal vedení, ale těsně před koncem první půle srovnal z penalty Pavel Šultes, když byl faulován Kazár. Hned v úvodu druhé půle vychytal Bláha velkou šanci útočníkovi soupeře. Za dalších pět minut podržel svůj tým znovu, když kryl střelu z jedenácti metrů. V 53. minutě šla Sigma do vedení.Pavel Šultes si v situaci jeden na jednoho poradil a našel před brankou Václava Vašíčka, který zasunul do prázdné střelou do prázdné a připsal si druhou branku v zimní přípravě, stejně jako Honza Schulmeister, který v 76. minutě z voleje využil centr Tomáše Janotky. V 88. minutě se podařilo soupeři snížit na 2:3. Po našem rohu se naše obrana stačila sice vrátit, ale krátkou malou domů zachytil útočník Politehnici a dával do prázdné, ale v poslední minutě vrátil Sigmě dvoubrankový náskok čtvrtou brankou svého týmu Navrátil, když poslal odražený míč do sítě. V jedenáctém utkání přípravy tak Sigma zvítězila 4:2. Krátké zhodnocení trenéra najdete na www.olomoucstred.naseadresa.cz . S Vojvodinou Novi Sad hraje Sigma v pátek ve 14.00 našeho času. Branky: 45. Šultes p.k., 53. Vašíček, 76. Schulmeister, 90. Navrátil Sestava: Blaha – Nuc (62. Janotka), Murin, Komárek, Heidenreich – Štěpán, Navrátil (62.Hořava) , Kaščák (46.Bajer), Kazár (74.Navrátil) – Vašíček (62. Schulmeister), Šultes (81.Petr).